Kalendarz imprez

PATRONAT

Crossing the Baltic Sea – seminarium dla polsko-szwedzkiego biznesu

data: 20.03, Poniedziałek
trwa do: 06.04, Czwartek
miejsce: Gdynia
adres: Gdynia, Wiele lokalizacji
organizator: Rödl & Partner

23 marca w Sztokholmie i 6 kwietnia w Gdyni, odbędą się organizowane przez Rödl & Partner seminaria o nazwie „Crossing the Baltic Sea”. Dedykowane są one szwedzkim przedsiębiorcom zainteresowanym inwestowaniem w Polsce i polskim, których interesuje lokowanie kapitału w Szwecji.

Rödl & Partner, wraz z partnerami wydarzenia, doradzi uczestnikom jak najsprawniej taki proces przeprowadzić.

Podczas spotkania w Szwecji zostaną poruszone m.in. kwestie pozyskiwania i wykorzystywania dotacji unijnych w Polsce, prowadzenia działalności w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, prawnych i księgowych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej, egzekwowania roszczeń od polskich partnerów biznesowych oraz zaprezentowane kluczowe sektory i największe inwestycje Pomorza.

 

W Gdyni, przedsiębiorcy zainteresowani ekspansją na szwedzki rynek dowiedzą się na podstawie konkretnych przykładów, co należy robić, a czego unikać przy otwieraniu działalności w Szwecji. Specjaliści poruszą temat podatkowych i prawnych aspektów prowadzenia biznesu, obowiązujących terminów płatności, egzekwowania roszczeń od szwedzkich przedsiębiorców, czy zabezpieczania umów handlowych. Oba spotkania będą dobrą okazją do networkingu - organizatorzy zapraszają gości na wieczorny poczęstunek.

 

Partnerami wydarzenia są: Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Creditreform Polska Sp. z o.o., Invest in Pomerania oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

Patronat medialny nad wydarzeniem mają: Radio Gdańsk oraz Infor.pl.

Szczegółowe informacje dotyczące „Crossing the Baltic Sea” dostępne są na stronie: http://www.roedl.com/pl/pl/szkolenia/wydarzenia_specjalne/crossing_the_baltic_sea.html

 

Uczestnictwo można zgłaszać na adres e-mail: crossingthebaltic@roedl.pro do 20 marca w przypadku wydarzenia w Sztokholmie i do 3 kwietnia na spotkanie w Gdyni.

 

Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.