Kalendarz imprez

PATRONAT

Michał Urbaniak & URBANATOR

data: 29.04 godz. 20:00, Sobota
miejsce: Stary Maneż
adres: Gdańsk, Słowackiego 23
bilety:

od 80 zł

organizator: Agencja Artystyczna Perspektywy

Zapraszamy na koncert z cyklu Ikony Jazzu, którego bohaterem będzie Michał Urbaniak!

Światowej sławy skrzypek, saksofonista, laureat Złotego Fryderyka, jedyny Polak, który zagrał z Milesem Davisem. Artysta wystąpi w klubie Stary Maneż, ze swoim międzynarodowym projektem Urbanator.

 

 

 

Podczas koncertu usłyszymy solowe kompozycje lidera oraz utwory z dotychczasowych płyt Urbanatora. Spodziewamy się wybuchowej mieszanki Jazzu, Fusion i Bebop’u! W otoczeniu wybitnych muzyków z Polski, Londynu i Stanów Zjednoczonych Michał Urbaniak zabierze nas w długą podróż do jazzowego serca Nowego Yorku. Jako suport wystąpi formacja Bibobit, będąca energetyczną mieszanką jazzu z hip-hopem i muzyką elektroniczną.

 

Michał Urbaniak wystąpi z projektem Urbanator w składzie:

Michael "Patches" Stewart – trąbka

Andy Ninvalle – voc/rap

Femi Temowo - gitara

Troy Miller – perkusja

Marcin Pospieszalski – bas

Marek Pędziwiatr - keyboards

 

„Muzyka Urbanatora to rytm, serce i świetna energia" - jak mówi maestro.

 

„Dawać mi tego pieprzonego skrzypka. Tego z ‘The Tonight Show’, od Johnny’ego Carsona. On ma sound. Niech mu już będzie, że biały, z takim brzmieniem może być nawet zielony i pierdzieć na czerwono” - powiedział o nim niegdyś Miles Davis.

Zobaczył grę Urbaniaka w jednym z programów telewizyjnych i zaprosił do nagrania kilku numerów na „Tutu”. Album ten był jednym z najważniejszych w dorobku artysty, a nad jego produkcją czuwał Marcus Miller, co dało początek jego przyjaźni z Urbaniakiem. Podobno polski skrzypek zagrał na trzech numerach, z których finalnie na „Tutu” ukazał się jeden – „Don’t Lose Your Mind”.

Michał Urbaniak, krótko po tym albumie, dołączył do grona najlepszych skrzypków jazzowych na świecie. Nagrał przeszło sześćdziesiąt albumów, grając z ikonami jazzu takimi jak Herbie Hancock, Quincy Jones, czy Wayne Shorter.

Dzisiaj jego koncerty to jazzowe białe kruki, rzadkie i piękne. W otoczeniu wybitnych polskich muzyków, a także gości z Londynu i Stanów Zjednoczonych - Michał Urbaniak zabierze nas w ponad godzinną podróż do jazzowego serca Nowego Yorku.

 

Dodatkową atrakcją koncertu będzie loteria wizytówkowa, w której do wygrania będzie nowe BMW na weekend od Dealera Bawaria Motors Gdańsk.

 

 

Media