Kalendarz imprez

PATRONAT

Pola Nadziei na Pomorzu po raz szósty!

data: 02.04 godz. 09:30, Niedziela
miejsce: Województwo Pomorskie
adres: Województwo Pomorskie

Już 2 kwietnia 2017 r. na Pomorzu zakwitną Pola Nadziei. Po raz szósty pomorskie hospicja przeprowadzą wspólną zbiórkę na rzecz swoich podopiecznych. Puck, Gdynia, Sopot i Gdańsk będą mogły pokazać solidarność z osobami u kresu życia.

 

Ulice zapełnią się wolontariuszami w żółtych koszulkach, którzy w zamian za datek na rzecz podopiecznych hospicjów będą wręczać żonkile. Będzie żółto, będzie radośnie! Pas nadmorski łączący miasta ośrodków organizatorów stanie się trasą Wielkiej Żonkilowej Sztafety. Biegacze, rolkarze, motocykliści, osoby zmotoryzowane, mieszkańcy Pomorza wspólnie pokonają trasę od Pucka po Gdańsk.

 

Z Pucka o godz. 9:30 wyjadą motocykliści, z Gdyni o 10:30 wystartują biegacze, by w Sopocie o 11:45 zmienili ich rolkarze, którzy dotrą aż do Brzeźna, a następnie do Gdańska Głównego. Stamtąd wyruszy parada żonkilowych samochodów i motocykli, by dołączyć do czekających na skrzyżowaniu przy baszcie Jacek (ul. Podwale Staromiejskie i Podmłyńska) uczestników parady, która tradycyjnie zakończy się pod fontanną Neptuna. Na odcinku od Pucka do Gdańska-Brzeźna prowadzone są zapisy poprzez stronę:

https://elektronicznezapisy.pl/g/WZS_2017.html

 

Cel akcji:

Celem akcji jest nie tylko zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjów, ale także zwrócenie uwagi na samą ideę opieki hospicyjnej. Słowo hospicjum wywodzi się od łacińskich słów hospes – „gość” i hospitium – „gościna”. Zespoły hospicyjne odpowiadają na medyczne, ale również zwyczajne, ludzkie potrzeby pacjentów: bliskości, rozmowy, kierując się hasłem „Hospicjum to też Życie!”.

Pola Nadziei na Pomorzu pozwalają zebrać środki na rzecz: Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku,  Hospicjum im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią” oraz Hospicjum pw. św. Ojca Pio w Pucku. Akcję wraz z wymienionymi hospicjami organizuje Fundacja Hospicyjna i Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

 

Przyłącz się!

Organizatorzy zapraszają do przyłączenia się do wydarzenia. Chętni wolontariusze powinni kontaktować się z koordynatorami wolontariatu:

Puck: Beata Gruchała b.gruchala@hospitium.org

Gdynia: Justyna Cyman hospicjum.wolontariat@wp.pl

Sopot: Elżbieta Bęben ebeben@caritas.pl

Gdańsk: Anna Włodkowska a.wlodkowska@hospicja.pl 
 

Patroni:

Patronat honorowy nad akcją objął Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Prezydent  Miasta Sopotu Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Burmistrz Miasta Pucka Hanna Pruchniewska.

Patronat medialny nad akcją objęło TVP 3 Gdańsk, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Trójmiasto.pl oraz Gość Niedzielny.

Partnerzy strategiczni: BOŚ, Biegowi Wariaci

Dołącz  do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1840833656198990/

Więcej informacji na stronie www.polanadzieinapomorzu.pl