Kalendarz imprez


Warsztaty dla dzieci : Ciągnąć książki za języki. Poznaj Literaturę i Tradycję Litwy

data: 26.03, Niedziela
miejsce: Instytut Kultury Miejskiej
adres: Gdańsk, Długi Targ 39/40
bilety:

10 zł

 

Kolejne spotkanie z cyklu „Ciągnąć książki za języki” poświęcone będzie litewskiej literaturze i tradycji. Uczestnicy i uczestniczki posłuchają dwóch opowiadań Kęstutisa Kasparavičiusa oraz zrobią ptaszki i dzbanki z gliny ceramicznej.

 

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-8 lat.

 

 

Obowiązują zapisy:

 

www.ckzjlitewski.evenea.pl.

 

Koszt 10 zł.

 

 

Cykl „Ciągnąć kisiążki za języki” związany jest z Gdańskimi Spotkaniami Tłumaczy Literatury „Odnalezione w tłumaczeniu”, które odbędą się 6-8 kwietnia i ma na celu zapoznanie dzieci za pośrednictwem literatury i kreatywnej zabawy z kulturą i literaturą różnych krajów.

 

 

- Dzieci podczas zajęć wykonają ptaszki i dzbanki z gliny ceramicznej, charakterystyczne dla litewskiej tradycji. Ptaszki zostaną umieszczone na patykach, następnie będzie można wbić je w ziemię w doniczce – mówi Viola Wojda, prowadząca warsztaty.

 

 

Kęstutis Kasparavičius to ceniony litewski autor i ilustrator książek dla dzieci, który zaprasza czytelnika w swoich miniaturowych opowiadaniach do świata z pogranicza jawy i snu, świata delikatnego, serdecznego i bezpiecznego. Bohaterami jego okraszonych magią fabuł stają się ludzie, uczłowieczone zwierzęta (pandy, foki, szpaki) oraz ożywione przedmioty (zabawkowy parostatek, balon, ubrania zamknięte w starej szafie), tematami: ich przygody, tęsknoty, marzenia.

 

 

www.ikm.gda.pl

 

www.facebook.com/IKMgdansk