Kalendarz imprez


Poza półką

data: 24.03, Piątek
trwa do: 24.04, Poniedziałek
miejsce: Stacja Kultura w Rumi
adres: Rumia, Rumia

Stacja Kultura oraz studenci z koła naukowego Koło Artystycznej Fortuny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i V Pracowni Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu zapraszają na wernisaż wystawy „Poza półką”.

 

 

Książka jako zbiór tekstów jest nośnikiem idei, ale dzięki swojej formie może budować odrębną narrację. Oprócz sensów, istotne wydają się być również takie jej właściwości jak: rodzaj okładki, szycie, gramatura i jakość papieru, krój czcionki, którym została złożona, oraz to wszystko, co składa się na jej niepowtarzalność. Jest więc książka obiektem autonomicznym, a bywa, że staje się przedmiotem pożądanym. W obiegu sztuki stała się, kolejnym, poza muzeum i galerią, polem artystycznego działania. W latach 60, wraz z konceptualizacją sztuki książka artystyczna stała się ważną formą wypowiedzi.

 

Wystawa ta jednak nie jest wyłącznie prezentacją książek-obiektów, książek artystycznych. Jest próbą definiowania i re-definiowania pojęć tj.: książka, znak, półka, księgozbiór, biblioteka. „Poza półką” dotyka zagadnień zapisywania, katalogowania, szeregowania, pozycjonowania, klasyfikowania zasobów, zbiorów i kolekcji. W pewien sposób odnosi się też do problemu czytelności i nie-czytelności, porządkowania i nietrwałości znaczeń.

 

 

Wystawa jest wynikiem ćwiczeń realizowanych równolegle przez studentów koła naukowego Koło Artystycznej Fortuny UAM oraz V Pracowni Malarstwa UAP.

 

 

 

Wstęp wolny.

 

 

24 marca, godz. 18:00,

Stacja Kultura Starowiejska 2,

Rumia Dworzec PKP

 

 

http://www.bibliotekarumia.pl