Kalendarz imprez

PATRONAT

Gos i Gadecki grają menuety

data: 24.03 godz. 21:00, Piątek
miejsce: Teatr BOTO - nowa siedziba
adres: Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
bilety:

20 zł

Wyjątkowy koncert perkusisty MICHAŁA GOSA i saksofonisty TOMASZA GADECKIEGO, podczas którego duet zagra kompozycje Jana Sebastiana Bacha oraz Wolfganga Amadeusza Mozarta we własnych interpretacjach.

Menuet to francuski taniec ludowy, który stał się z czasem tańcem dworskim, w metrum 3/4 i tempie umiarkowanym. Tańczony był parami i składał się z kilku figur. Największą popularność zdobył na dworze Ludwika XIV.

GOS i GADECKI zaprezentują menuety w świetle współczesnej muzyki improwizowanej, przy zachowaniu szacunku do materiału wyjściowego. Nie będzie to próba odtworzenia menuetów, ale współczesna interpretacja tychże w wykonaniu dwóch improwizatorów. Menuety na zestaw perkusyjny i saksofon to prawdopodobnie pierwsze tego typu przedsięwzięcie na świecie.


***
MICHAŁ GOS – perkusista wywodzący się z trójmiejskiej sceny niezależnej. Współpracował z takimi grupami jak Oczi Cziorne, Mazzoll & Arhythmic Perfection, Sonus Akrobata oraz z muzykami: Mikołaj Trzaska, Irek Wojtczak, Pat Mastelotto, Trey Gunn, Noel Akchote, Piotr Pawlak, Zdzisław Piernik, Clayton Thomas, John Edwards, Herb Robertson i wielu innych. Ma na swoim koncie koncerty na wielu festiwalach, w tym: Warszawska Jesień, Malta w Poznaniu, Yass-no i Feta w Gdańsku, Gdynia Summer Jazz Days, Warsaw Summer Jazz Days, Przystanek Woodstock, Jena Jazz Thuringen, Festiwal im. Sergieja Kuriohina w Moskwie, SKIP w Petersburgu, Art Genda w Sztokholmie. Obecnie udziela się w wielu projektach muzycznych o szerokim spektrum stylistycznym (m.in. Izes, Band_A - free, Lonker See, VULGAR, Rito).

TOMASZ GADECKI, saksofonista. Muzyk ostatnią dekadę poświęcił szeroko rozumianej muzyce improwizowanej. W swojej twórczości na pierwszym miejscu stawia kreatywność i poszukiwanie prawdy do ostatniego dźwięku. Współzałożyciel zespołów: Olbrzym i kurdupel, Sambar, Band_A - free, Lonker See, 250 Kg (ćwierć tony), TRC, Helaton. Współpracuje z wieloma muzykami z Polski i świata. Autor muzyki do spektakli teatralnych, muzyk sesyjny w wielu projektach np. Pure Phase Ensemble, Dreadless Lions, GALAGO, Artur Maćkowiak, Contemporary Noise Sextet, 7FAZ. Współtworzy duet taneczno-muzyczny Acoustic Body z Anną Haracz. Improwizacja, która jest bardzo ważnym elementem jego twórczości sprawia iż bardzo często pracuje z performerami, malarzami czy poetami. Nie powiedział ostatniego słowa – nadal żyje.