Kalendarz imprez

PATRONAT

Kasper Tom/Rudi Mahall

data: 26.03 godz. 20:00, Niedziela
miejsce: Teatr BOTO - nowa siedziba
adres: Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
bilety:

30 zł

Niezwykły duńsko-niemiecki duet zawita do Teatru BOTO. Kasper Tom Christiansen zagra na perkusji, a Rudi Mahall na klarnecie i klarnecie basowym. Zapraszamy serdecznie!

Duński perkusista KASPER TOM CHRISTIANSEN jest jednym z najbardziej interesujących kompozytorów na dynamicznie rozwijającej się duńskiej scenie jazzowej. Jak wielu jej twórców, perkusista nie ogranicza się w swoich inspiracjach jedynie do tradycji jazzowej. Jego muzyczna osobowość czerpie tak z elementów muzyki współczesnej, jak i i wolnej improwizacji. W swoich kompozycjach często łączy chwytliwe melodie ze złożonymi strukturami oraz kunsztem instrumentalisty wysokiej próby. Nieustannie rzuca sobie kolejne wyzwania, bez przerwy próbując przesuwać muzyczne granice jego świata, nie zapominając jednak o tym skąd pochodzi.
wwww.kaspertom.com
www.soundcloud.com/kasper-tom
 

RUDI MAHALL to muzyk doskonale znany na europejskiej scenie jazzowej z powodu unikatowego talentu i oryginalnego podejścia do grania nowoczesnego jazzu na klarnecie basowym. Rudi ma bardzo osobiste brzmienie i sposób gry. Jest uważany za jednego z najbardziej interesujących i przełomowych współczesnych klarnecistów basowych na świecie. W ciągu trzech ostatnich dekad fascynował słuchaczy jazzu w składach takich jak Der Rote Bereich, Die Enttäuschung i u boku Aki Takase. Inni jego współpracownicy to m.in. Kenny Wheeler, Jim Black, Lee Konitz i Barry Guy. Występował na całym świecie, w tym na festiwalach: Jazz at the Mulhouse, Moers Jazzfestival, Jazzfest Berlin, także w Norwegii, Kanadzie, Afryce, Portugalii i Nowym Jorku.