Kalendarz imprez

PATRONAT

Polandia

data: 25.03 godz. 21:00, Sobota
miejsce: Teatr BOTO - nowa siedziba
adres: Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
bilety:

30 zł

Zapraszamy na wyjątkowy koncert skrzypka Roberta Haasa, który wraz ze swoim projektem pt. „POLANDIA”

 

Projekt tego znakomitego skrzypka z Pomorza jest wynikiem jego wielkiej fascynacji muzyką irlandzką, irlandzkim folklorem i kulturą. Grupa istnieje od 2007 roku. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na celtyckich korzeniach. Wykorzystuje przy tym klasyczne instrumentarium, które pozwala na zachowanie wierności w opowiadaniu o wytrawnym klimacie Irlandii.

W oparciu o tematy irlandzkich melodii ludowych, tańców i przyśpiewek powstał program, w którym znajdziemy również kompozycje leadera zespołu Roberta Haasa. Inspirowane opowieściami o zielonej wyspie powstały: „Polandia” i „Zapach śniegu”. Swoją stojącą na wysokim poziomie grą, pozytywną energią jaką emanuje zespół przyciąga coraz to większą liczbę fanów, dając im satysfakcję i zadowolenie. W wydarzeniu biorą udział tancerki z zespołu Elphin, jednego z najbardziej znanych
i cenionych w Polsce zespołów tańca irlandzkiego. Elphin to grupa utalentowanych dziewcząt mająca różnorodne doświadczenia taneczne, które przekładają się na oryginalne i widowiskowe pokazy, bazujące na współczesnej formie tańca irlandzkiego.

Skład zespołu:
Robert Haas – skrzypce /leader/
Sławomir Pogoda - gitara
Piotr Kułakowski – bas
Artur Jurek – inst. klawiszowe
Kamil Mazur – perkusja
Kamila Haas - śpiew
Monika Banaszak – taniec
Joanna Ochędowska – taniec