Kalendarz imprez


Otwarty IKM : spotkania podróżnicze i warsztaty dla dzieci

data: 10.03, Piątek
trwa do: 24.03, Piątek
miejsce: Instytut Kultury Miejskiej
adres: Gdańsk, Długi Targ 39/40

 

Otwarty IKM to program zachęcający mieszkańców Gdańska do realizowania swoich pomysłów na wydarzenia kulturalne w sieni Instytutu Kultury Miejskiej. W marcu odbędą się spotkania podróżnicze, na których poznamy Peru, Kurdystan, Turcję, Irak i Iran oraz Kanadę przez pryzmat pracy w Google Streetview. Dla dzieci warsztaty plastyczne „Baśnie 1001 nocy”.

 

10 marca, godz. 18.00, Pół roku w Krainie Inków – opowieści z Peru.

 

- Podczas prelekcji przeniesiemy się w świat inkaskich wierzeń i andyjskiej muzyki rodem z Peru. Będzie to opowieść o krainie rozpalonych pustyni, majestatycznych lodowców i tropikalnej dżungli. Zobaczymy legendarne Machu Picchu i zagłębimy się w tajemnicę linii z Nazca. Wspólnie wejdziemy na Białą Koldyrierę w Huaraz, by podziwiać zapierającą dech w piersi Lagunę 69 oraz zobaczymy jak wygląda tradycyjne, peruwiańskie wesele. Zjedziemy na desce z największej wydmy na pustyni w Ice, a zaraz potem spróbujemy swoich sił podczas surfingu w Mancorze. Dowiemy się także, co zrobić, by przeżyć takie i piękniejsze przygody aplikując na stypendium zagraniczne, które zagwarantuje nam wstęp do świata, którego nie będziemy chcieli opuszczać – mówi Karolina Kowalczyk.

 

 


13 marca, godz. 18.00, Surrealistyczne przygody w krainie Google

 

Podróżowanie palcem po mapie? To już przeżytek! Dominik Starosz mówi o sobie: „jest żółtym człowiekiem z Google Maps. Pracuje dla jednej z najbardziej popularnych aplikacji, a podczas spotkania odkryje kulisy swojej pracy „Googlemana” i zabierze publiczność w niezwykłą podróż do Kandy.

 

 

24 marca, godz. 17.30 – 18.30, Baśnie 1001 nocy – teatr bajki Kamishibai oraz zajęcia plastyczne: tworzenie dywanu.

 

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-11 lat. Podczas zajęć posłuchają Baśni 1001 nocy przedstawionych w formie teatru Kamishibai oraz stworzą swój magiczny dywan.

 

 

24 marca, godz. 18.45 – 20.30, Tradycyjne obchody święta nowego roku - Newroz

 

 

Podczas prelekcji poznamy legendę o królu Zehak i dowiemy się skąd pochodzi święto Newroz, zobaczymy fotorelację z rowerowej podróży po Kurdystanie, Turcji, Iraku i Iranie oraz skosztujemy baklavy i tureckiej herbaty.

 

 

Jak wziąć udział w programie Otwarty IKM?

 

 

Program Otwarty IKM przeznaczony jest dla wszystkich osób, chcących zrealizować swój pomysł na wydarzenia kulturalne, kulturalno-edukacyjne i kulturalno-społeczne w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej. Na zgłoszenia pomysłów na kolejnym miesiąc czekamy zawsze do 10. dnia każdego miesiąca.

 

Wypełnij wniosek, stwórz budżet, dodaj harmonogram działań i prześlij go na adres: katarzyna.buczek@ikm.gda.pl

 

Regulamin, wniosek do pobrania oraz szczegóły dostępne są na stronie: www.ikm.gda.pl/otwarty-ikm.

 

Zgłoszenia można także składać osobiście od poniedziałku do piątku
w godzinach 10.00 – 17.00 w sekretariacie IKM (ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk)