Kalendarz imprez

PATRONAT

Minimistrzowie w Trójmieście!

data: 08.04, Sobota
trwa do: 30.06, Piątek
miejsce: Trójmiasto
adres: Trójmiasto, Wiele lokalizacji
organizator: Stowarzyszenie Kochamy Sport

Wraz z nadejściem wiosny na boiskach blisko 40 polskich miejscowości ruszają rozgrywki Deichmann Minimistrzostw – niezwykłego turnieju piłkarskiego, który w centrum uwagi stawia najmłodszych. Tegoroczna, dziesiąta już edycja tradycyjnie gościć będzie w Trójmieście, gdzie przed uczestnikami wybór pomiędzy rozgrywkami w Gdyni, a zawodami w Gdańsku.

 

Organizowane przez Stowarzyszenie Kochamy Sport Minimistrzostwa są turniejem tworzonym od początku do końca z myślą o najmłodszych. Skierowane do dzieci w wieku od 4 do 13 lat, dają szansę wszystkim bez względu na to jaki poziom prezentują. Gwarantuje to system gry - tutaj każdy zespół gra do końca, bez presji wcześniejszej eliminacji. Trwające nawet do ośmiu tygodni rozgrywki przybrały formę mistrzostw świata. Każdy zespół rozgrywa swoje mecze pod flagą innej reprezentacji i dodatkowo otrzymuje strój piłkarski w kolorystyce do niej nawiązującej. Na boiskach spotykamy więc kibiców Polski, Portugalii czy Niemiec, ale także Gwatemali czy Sierra Leone. Zwieńczeniem rywalizacji w miastach są Finały Miejskie – mają one na celu spośród zgłoszonych drużyn, wskazać jedną, tę najlepszą, która reprezentować będzie swoje miasto na finale ogólnopolskim. Najważniejsze jednak, że doceniony zostaje trud i zaangażowanie wszystkich – każdy uczestnik na koniec zawodów otrzymuje imienny dyplom i pamiątkowy medal.

 

Zeszłoroczne rozgrywki przyciągnęły 20 000 dzieci z całej Polski. Stawką wielotygodniowych zmagań był wyjazd na mecz Bayernu Monachium. Dodatkowo, spośród wszystkich zgłoszonych drużyn wylosowano dwie ekipy na wyjazd do Dortmundu. Podobnie będzie i teraz!

 

W Gdańsku, będącym partnerem ogólnopolskim Deichmann Minimistrzostw, turniej zostanie przeprowadzony na boiskach klubu piłkarskiego Jaguar przy ulicy Budowlanych. To nowoczesny obiekt dający możliwość wytyczenia nawet sześciu boisk, dzięki czemu drużyny mogą liczyć na naprawdę dużo gry w krótkich odstępach czasowych.

 

W Gdyni miejscem zawodów są boiska przy ul. Nauczycielskiej. Podobnie jak w Gdańsku organizator – Stowarzyszenie Kochamy Sport, zaprasza do udziału uczestników w kategoriach U-7, U-9 i U-11. Dodatkowo planowany jest start kategorii U-13.

 

Inauguracja X jubileuszowej edycji zaplanowano na weekend 8 - 9 kwietnia.

Szczegółowy regulamin, kontakt do koordynatorów i wiele więcej znaleźć można na www.kochamsport.pl