Kalendarz imprez

PATRONAT

Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk : Golden Life

data: 26.03 godz. 20:05, Niedziela
miejsce: Radio Gdańsk - Studio Koncertowe im. Janusza Hajduna
adres: Gdańsk, ul. Grunwaldzka 18
bilety:

Zaproszenia do zdobycia na antenie Radia Gdańsk

Przed nami 55 odsłona cyklu "Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk". Tym razem w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna wystąpi zespół, który w tym roku obchodzi jubileusz 30 lecia. Twórcy takich hitów jak : Dobra Dobra Dobra, Helikopter, Wszystko to co mam, 24.11.94, Hello, hello, czyli zespół Golden Life!

TROCHĘ HISTORII

 

Zespół porusza się w różnych stylach, od rocka, popu, rapu do country. Dwa utwory grupy: „Wszystko to co mam” i „24.11.94” (singel poświęcony ofiarom pożaru w hali Stoczni Gdańskiej) dotarły do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego. Zespół jest zaliczany do kręgu Gdańskiej Sceny Alternatywnej.

Kilka piosenek z wydanej w 1990 r. płyty „Midnight Flowers”, wykorzystano na ścieżce dźwiękowej filmu "Szczęśliwego Nowego Jorku", natomiast piosenka „Niebo” z płyty Natura znalazła się w filmie „Młode wilki”. W filmie „Segment‟ 76  znalazł się utwór „Do zakochania jeden krok” wykonany przez Golden Life.

 

Zespół otrzymał nagrody Emki „ 91 – I miejsca (nagrody przyznawane przez pismo Magazyn Muzyczny w oparciu o ankiety wypełnione przez dziennikarzy i krytyków muzycznych) w następujących działach: najlepszy zespół 91 – Golden Life i najlepsza okładka – płyty „MidnightFlowers”. Muzycy zespołu zagrali na organizowanym przez MTV - Pop Song Festival w austriackim Bregenz (uzyskują główną nagrodę za utwór „Baby, baby”). MTV parokrotnie wyemitowało teledyski Golden Life na antenie.

Golden Life wystąpił na największych festiwalach w Polsce m.in. Rock Festiwal w Jarocinie, Festiwal w Sopocie i innych.

 

 

NOWA PŁYTA

 

 

Album zawiera 10 nowych kompozycji w klimatach od popu do mocnego rockowego uderzenia. Sami muzycy mówią o albumie:

 

„7 - to album szczególny pod wieloma względami. Starożytni przypisywali tej magicznej cyfrze porządek świata, dojrzałość i pewnego rodzaju, kompletność, harmonię. Taki mamy wrażenie jest nasz album. Pełen przemyśleń, w sposób dojrzały i wynikający z akceptacji życia takim jakie ono jest.”

 

Na „Siódemce” można znaleźć mocne rockowe utwory traktujące o trudnościach, walce szarej jednostki jak i piosenki spokojniejsze, które mówią o tym, że wszystko w życiu ma swoje miejsce a my jesteśmy tylko małymi elementami tego harmonijnego układu, szukamy spokoju w akceptacji rzeczywistości. Nie zabrakło również tanecznej nuty, oraz popowych smaczków bez których zespół Golden Life nie byłby sobą.

 

 

Album promuje kompozycja „A wiesz” z charakterystycznym riffem i znakomitym tekstem, świetnie zaśpiewanym przez Adama Wolskiego. Drugim singlem jest utwór "Kochaj siebie”.

 

 

Organizatorzy:  Radio Gdańsk, Nadbałtyckie Centrum Kultury

 

 

Partnerzy: Portal Trojmiasto.pl,  Gazeta Wyborcza Trójmiasto

Media