Kalendarz imprez

PATRONAT

AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2017

data: 03.04 godz. 12:00, Poniedziałek
trwa do: 05.11, Niedziela
miejsce: AMBEREXPO
adres: Gdańsk, Żaglowa 11

Czwarta edycja, największego biegu ulicznego w Gdańsku,  AmberExpo Półmaraton Gdańsk odbędzie się 5 listopada. Na tegoroczną edycję organizatorzy, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz LABOSPORT Polska, zapewnią 5000 pakietów startowych. Imprezą towarzyszącą półmaratonowi pozostanie bieg na dystansie pięciu kilometrów, który zadebiutował w zeszłym roku. Na tę imprezę organizatorzy przewidzieli dodatkowo 1000 miejsc.

Zapisy: od 3 kwietnia, godz. 12:00 na stronie zawodów www.polmaratongdansk.pl

 

 

Strat obu dystansów zostanie zlokalizowany przed centrum wystawienniczo-kongresowym AmberExpo.

Atestowana trasa o dystansie 21,0975 km, przebiegająca przez główne arterie miasta, będzie widowiskowa dla biegaczy oraz dla kibiców. Przebieg trasy nie zmieni się w odniesieniu do lat poprzednich, co pozwoli zawodnikom porównać swoje wyniki rok do roku. Niemal płaski profil trasy powoduje, że jest ona szybka.

Impreza skierowana jest głównie do biegaczy amatorów, chodź startują w niej również wyczynowi zawodnicy.

 

Meta, półmaratonu, jak i „Biegu na Piątkę”, zostanie zlokalizowana w jednym z najnowocześniejszych w Europie centrów wystawienniczo-kongresowych, czyli w hali AmberExpo. To właśnie tutaj znajdować się będzie centrum zawodów, gdzie biegacze będą mogli odebrać pakiet startowy, zjeść ciepły posiłek czy skorzystać z masażu.

W tym miejscu dzięki telebimowi, kibice będą mogli obserwować cały przebieg wyścigu i jak co roku, zupełnie nieodpłatnie najmłodsi będą mogli wybawić się w strefie dziecka.