Kalendarz imprez


Kaliber 44

data: 21.04 godz. 19:00, Piątek
miejsce: Klub B90
adres: Gdańsk, Doki 1
bilety:

65 - 75 zł

Koncert ze specjalną oprawą wizualną odbędzie w Gdańsku! Kaliber 44, jedna z najważniejszych na polskim rynku grup hiphopowych zagra materiał z kultowej płyty KSIĘGA TAJEMNICZA. PROLOG.
Usłyszymy m. in. takie utwory jak; „Brat nie ma już miłości dla mnie”, „Nasze mózgi wypełnione są marią” czy „Moja obawa (bądź a klęknę)”. Ten klimat, te bity, te rymy.

 

Księga Tajemnicza. Prolog – pierwsza płyta zespołu Kaliber 44. Wydawnictwo ukazało się w 1996 roku. Album był promowany singlem „Magia i miecz”, na którym znalazły się utwory: „Moja obawa (bądź a klęknę)”, „Więcej szmalu 2” oraz „Plus i minus”.
Płyta cieszyła się dużą popularnością i uznaniem zarówno krytyków jak i fanów, sprzedając się w nakładzie 100 000 egzemplarzy. W ramach promocji albumu zostały zrealizowane teledyski do utworów „Magia i miecz” oraz „Plus i minus”, którego treść dotyczyła obaw Łuszcza przed zakażeniem wirusem HIV. Członkowie grupy wykonywaną muzykę określili jako hardcore psycho rap lub magia i miecz, w nawiązaniu do promującego album utworu.

 

Płyta uzyskała nominacje do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategoriach Fonograficzny debiut roku i Album roku – muzyka alternatywna.

 

 

www.facebook.com/sprecords.kaliber44

 

 

Media