Kalendarz imprez


Warsztaty językowe, szycie maskotek i wspólne rysowanie

data: 05.03 godz. 12:00, Niedziela
trwa do: 25.03, Sobota
miejsce: Instytut Kultury Miejskiej
adres: Gdańsk, Długi Targ 39/40

Wolne soboty to doskonała okazja na spędzenie czasu wspólnie z najbliższymi. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do skorzystania z pomysłów na aktywności dla małych i dużych. W kolejne soboty odbędą się zajęcia „Ciągnąć książki za języki” poświęcone kulturze Węgier, warsztaty z szycia maskotek według dziecięcych projektów oraz spotkanie z cyklu „Zabawa w rysowanie”.

 

5 marca, godz, 12.00-14.00, Ciągnąć Książki za Języki - język węgierski, książka „Gdybym był dorosły” Évy Janikovszky, warsztaty: Puzzle.

 

Koszt: 10 zł,

 

Zapisy: www.ckzjwegierski.evenea.pl.

 

Podczas zajęć dzieci poznają książkę „Gdybym był dorosły” autorstwa Évy Janikovszky (il. László Réber), przeł. A. Muranyi, wyd. Nasza Księgarnia oraz wezmą udział w warsztatach „PUZZLE”. Wykonają wielkie puzzle z wcześniej namalowanych na kartonach papryczek czerwonych, zielonych, ostrych i słodkich. Będzie to prawdziwe święto papryki, niczym to obchodzone corocznie na Węgrzech. Udział w zajęciach i warsztatach jest płatny (10 zł dziecko + opiekun).

 

 

 

11 marca, godz. 11.00-14.00 i 14.00-17.00, Warsztaty szycia 2D do 3D – ożywianie dziecięcych rysunków.

 

Koszt udziału: 25 zł.

 

Zapewniamy materiały.

 

Zapisy: www.szyciemaskotekikm.evenea.pl

 

 

Prowadzące – Julia Cyrzan i Anna Steralu zachęcają do ożywienia dziecięcych rysunków i przeniesienia ich z papierowego projektu na realne maskotki. Na warsztaty należy przyjść z gotowymi rysunkami wymarzonych zabawek, które przełożone zostaną na rzeczywistość. Do szycia używane będą maszyny, zapewnione będą też materiały. Na warsztaty międzypokoleniowe zapraszamy pary opiekun - dziecko, które na podstawie przyniesionego rysunku uszyją maskotkę sobie lub komuś bliskiemu

 

 

25 marca, godz. 12.00-13.30, Zabawa w rysowanie z Agatą Królak i Henrykiem Glazą - „Dżungla”.

 

Wstęp wolny, zapewniamy materiały.

 

Agata Królak i Henryk Glaza zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy w rysowanie! „Żeby odpocząć, żeby się nie nudzić, żeby poćwiczyć rękę i głowę, żeby wyjść z domu” - jak mówią prowadzący. - Dziewczyny i chłopaki, dorośli i dzieci. Ci, którzy bez rysowania żyć nie mogą i Ci, którzy rysują od święta. Będzie wspólny stół, wspólna rola papieru, kredki, mazaki, ołówki i długopisy, jedzenie, muzyka i rozmowy. Będzie fajnie, bo nie ma nic lepszego od wspólnego mazania kredką po papierze! – mówią Królak i Glaza.