Kalendarz imprez

PATRONAT

Anna Maria Jopek. Minione

data: 22.03 godz. 20:00, Środa
miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka
adres: Gdańsk, Ołowianka 1
bilety:

129 -169 zł

organizator: Good Taste Production sp. z o.o.

Po podróżach w głąb muzyki japońskiej (Haiku) i luzofońskiej (Sobremesa) AMJ tym razem zaśpiewa po polsku z Kubańczykami.

 

Płyta Minione, ukazała się w Święto Zakochanych - to wskrzeszenie najpiękniejszych przedwojennych tang polskich. Anna Maria Jopek śpiewa je z kubańskim trio jednego z największych pianistów improwizujących naszych czasów - fenomenalnym Gonzalo Rubalcabą.
 
Spośród setek starych tang i boler artyści wybrali te, które inspirują ich najbardziej (m.in. To ostatnia niedziela, Rebeka, Twe usta kłamią ) i mogły stać się pomostem między tym co minione, światem lat 30-tych ubiegłego stulecia a współczesną muzyką wokalną. Pomostem między kulturami - polską, kubańską, żydowską, argentyńską i amerykańską.
 
Kiedy pracuję z muzykami z różnych od mojej tradycji muzycznych, zawsze zachwyca mnie ich inność. To co wnoszą w nagrania staje się moim duchowym bogactwem. Zdumiewa ogrom piękną i prawdy na skrzyżowaniu kultur i ludzkich wrażliwości. Muzyka jest językiem jedności- mówi AMJ. Praca nad starymi tangami była magiczna. Rzadko zdarza się materiał takiej urody, nasycony i melancholią i tajemnicą i erotyką. Nagrywanie z Gonzalo to czysta mistyka. Obecność jaźni w każdej nucie uczy uważności i pokory.
 
 
Minione produkuje i aranżuje Gonzalo Rubalcaba. Album w najwyższym standardzie audiofilskim zrealizował wielokrotny laureat nagrody Grammy Carlos Alvarez w legendarnym studio nagraniowym The Hit Factory w Miami na Florydzie.

Wydaniu płyty towarzyszyć będzie trasa koncertowa w największych miastach Polski.

 

 

Media