Kalendarz imprez


Radian i Columbus Duo

data: 28.02 godz. 19:00, Wtorek
miejsce: Instytut Kultury Miejskiej
adres: Gdańsk, Długi Targ 39/40
bilety:

25 zł

 

Sień Instytut Kultury Miejskiej zelektryzuje Radian - trio z Wiednia w składzie Martin Brandlmayr (perkusja, elektronika), John Norman (bas), Martin Siewert (gitara, elektronika) oraz Irek i Tomasz Swoboda, czyli Columbus Duo.

 

 


Columbus Duo to avant-jazzowy zespół, którego korzenie sięgają noise’owych lat 90. Irek i Tomasz Swoboda swoje ostatnie albumy „Salt” z 2010 roku i ostatni „Expositions” z 2014, wydali na winylach wyprodukowanych przez Marcina Dymitera aka Emiter. Repertuar grupy łączy elektroniczną psychodelię i ambient z pełną napięcia i mroku niemelodyjnością. W październiku 2015 r. zespół zagrał muzykę „na żywo” do trzech filmów Władysława Starewicza w klubie Winda w Gdańsku.

 

 

 

 

Więcej można przeczytać na:

 

www.noweidzieodmorza.com/5955-columbus-duo-minimalizm-to-nasz-staly-kierunek.

 

 

Radian to trio z Wiednia w składzie: Martin Brandlmayr (perkusja, elektronika), John Norman (bas), Martin Siewert (gitara, elektronika). W Polsce grali m.in. na Festiwalu Unsound w Krakowie (2014). Tworzą muzykę, która gra na odczuciach słuchaczy – na poczuciu identyfikacji dźwięków, na ich odległości. Zespół prezentuje minimalistyczne utwory, stworzone z małych dźwięków, które same w sobie muzyką jeszcze nie są. To szmery, delikatne stuknięcia pałeczki perkusyjnej, krótkie odgłosy podłączania wtyczki do gniazdka, przełączanie spięć, dźwięki palców naciskających klawisz komputera.

 

 

Więcej o zespole:

 

http://www.radian.at/.

 

 

 www.facebook.com/events/589154571293575/

 

 

Kup bilet :

 

www.radianikm.evenea.pl

Media