Kalendarz imprez


Spacer Gdańskich Miniatur : Stare Przedmieście. W Zwierzyńcu.

data: 25.02 godz. 11:00, Sobota
trwa do: 25.02 godz. 15:00, Sobota
miejsce: Gdańsk
adres: Gdańsk, Wiele lokalizacji

Jak wyglądał kiedyś „zwierzęcy” Gdańsk? Ulicami jeździły powozy zaprzężone w konie. Na podwórkach trzymano w zagrodach świnie, kury i kaczki. Na łąkach za domami pasły się krowy i kozy. Po ogrodach i parkach kroczyły dumnie ozdobne ptaki: bażanty i pawie. Uczestniczki i uczestniczki spaceru Gdańskich Miniatur dowiedzą się więcej o motywach zwierząt w mieście, także – w nazwach ulic, które odwiedzą: Ogarnej, Kocurki czy Żabi Kruk.

 

 

Spacerować można ze zorganizowaną grupą, z przewodniczką Ewą Czerwińską i portalem iBedeker oraz indywidualnie, z mapką dostępną na stronie:

 

 

www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl

 

 

W środę 22 lutego spacerują wcześniej zapisane szkoły. Rodziny i grupy nieformalne zapraszamy w sobotę 25 lutego w trzech turach do wyboru: godz. 11.00, i 14.00 (start ul. Ogarna 43) i godz. 12.30 (start Plac Wałowy 15, Mała Zbrojownia).

 

 

Książka „Gdańskie Miniatury” dostępna online i w IKM

 

 

W ramach projektu edukacyjnego „Gdańskie Miniatury” Instytut Kultury Miejskiej po raz drugi wydał zbiór gier miejskich „Style architektoniczne w Gdańsku”. W publikacji przedstawione są zabytki z okresu romańskiego, gotyku, renesansu i manieryzmu, baroku, rokoko i klasycyzmu, eklektyzmu i neostylów, a także budowle z okresu modernizmu i socrealizmu. Wersja drukowana (bezpłatna) dostępna jest w Instytucie Kultury Miejskiej, online na:

 

 

www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl/ksiazka/.

 

 

O książce z Anną Urbańczyk i Klaudiuszem Grabowskim rozmawiała Marzena Bakowska w audycji „Wspólne czytanie z Radiem Gdańsk”.

 

 

Zapraszamy do posłuchania: http://bit.ly/miniatury_RadioGdańsk.

 

 

25 lutego 2017, Tajemnice gdańskich uliczek. W zwierzyńcu – Stare Przedmieście.

 

 

Godziny: 11.00, 12.30, 14.00

 

 

Miejsce spotkania: 11.00, 14.00 ul. Ogarna 43, godz. 12.30 Plac Wałowy 15 (Mała Zbrojownia)

 

 

Informacje: miniatury@ikm.gda.pl

 

 

Kategoria wiekowa: najmłodsi uczestnicy/czki powinni mieć minimum 11 lat

 

 

Czas trwania: około 1,5 godziny

 

 

Organizatorzy zapewniają oprowadzanie po trasie „Tajemnice gdańskich uliczek – W zwierzyńcu – Stare Przedmieście”. Na spacer nie mogą zapisywać się osoby niepełnoletnie bez opieki. Spacer w trakcie jego przebiegu będzie fotografowany i filmowany. Relacja ze spaceru ukaże się na portalu iBedeker.