Kalendarz imprez


VNM i Guzior

data: 18.02 godz. 21:00, Sobota
miejsce: Klub muzyczny Scena
adres: Sopot, Franciszka Mamuszki 2
bilety:

od 40 zł

VNM i Guzior – giganci swoich pokoleń. Obaj z powodzeniem rozkręcali swoją karierę w podziemiu, by w pewnym momencie zdecydowanie wyrwać się z jego uścisku. Dzieli ich sporo scenicznego doświadczenia, ilość płyt na koncie oraz styl. Tego samego wieczoru zaprezentują się na tej samej scenie. Każdy z nową płytą!

 

GUZIOR

 

Guzior (’92) – ekscentryczny MC z Wrocławia, dryblas w czapce, który po bicie snuje się tak, jakby rapując wpadał w swego rodzaju trans i nikt i nic z zewnątrz go nie dotyczyło. Z każdym kolejnym kawałkiem intryguje coraz bardziej swoim specyficznym, „sennym” stylem oraz zupełnie nietypowym sposobem łamania bitu.

 

 

Bity dobiera sobie mroczne i hipnotyzujące, idealnie dopasowane pod swoją leniwą, wykręconą jazdę. Potrafi jednak czasem także przyspieszyć flow, pojechać na piątym biegu całą zwrotkę oraz nieźle pokombinować technicznie. Przy tym gromadzi w swoich tekstach mnóstwo błyskotliwych linijek, zarówno bardziej abstrakcyjnych skojarzeń, jak i całkiem zmyślnych punchlines.

 

 

Guzior to zdecydowanie jedna z oryginalniejszych postaci, jakie objawiły się w podziemiu w ciągu ostatnich miesięcy.

 

 

A teraz Guzior z podziemia wychodzi zdecydowanym krokiem. Oto światło dzienne ujrzał jego album „EvilTwin”.

 

 

https://www.facebook.com/Guzioor/

 

 

VNM

 

VNM jest uważany przez wielu za jednego z najlepszych raperów w kraju.

 

 

Albumy, które nagrywał, nie ukazywały się w oficjalnym sklepowym obiegu. Pierwsze płyty nie wydostały się poza grono jego przyjaciół i wspólników w zajawce. Mimo to VNM znalazł się na okładce hiphopowego pisma!

 

Styl VNM-a to przeróżne, w miarę przystępne treści zamknięte w skomplikowanych schematach rymów rozsianych po wersach, nieustannie zmieniającym się flow, którego kontrolę opanował do perfekcji. Inspiruje się głównie dokonaniami artystów zza oceanu, m.in. J.Cole, Kendrick Lamar, Emilio Rojas, Papoose, Big Sean.

 

Ich wpływ da się również odnaleźć na najnowszej płycie VNM’a „HALFLAJF”

 

 

https://www.facebook.com/vnm.official/

Media