Kalendarz imprez


Wystawa Zbiorowa : Kolory Zimy

data: 08.02 godz. 18:00, Środa
trwa do: 28.02, Wtorek
miejsce: Stacja Kultura w Rumi
adres: Rumia, Rumia

Koło Plastyków im. W. Szczeblewskiego, działającego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni oraz Stacja Kultura - Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zapraszają na wystawę „KOLORY ZIMY”, prezentującą prace malarskie wykonane przez uczestników Koła.

 

Koło Plastyków im. W. Szczeblewskiego: funkcjonuje w strukturach Towarzystwa Miłośników Gdyni od 1992 roku. Inicjatorem założenia koła, które skupiałoby nieprofesjonalnych twórców, pasjonatów malarstwa, rzeźby, fotografii, tkaniny był Stanisław Bąkowski.

 

Pomysł zrodził się z chwilą odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Wacławowi Szczeblewskiemu na budynku byłej Szkoły Sztuk Pięknych w Gdyni przy ul. Pomorskiej. Niewątpliwą zasługą gdyńskiej szkoły było powstanie środowiska plastycznego w młodym budującym się dopiero mieście.

 

Stanisław Bąkowski – pełen energii i pomysłów rzeźbiarz, postanowił wskrzesić pamięć o prof. Wacławie Szczeblewskim i nadać jego imię powstającemu Kołu. Bernard Szczeblewski, syn profesora, wyraził zgodę aby Koło nazwać imieniem swojego Ojca.

 

W maju 1992 roku zrealizowały się plany Stanisława Bąkowskiego. Zarząd Towarzystwa Miłośników Gdyni wyraził zgodę na włączenie Koła Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego w swoje struktury organizacyjne i udostępnił pomieszczenia siedziby na jego działalność. Jedno z pomieszczeń przeznaczono na salę wystawienniczą, a drugie na galerię prezentującą prace członków Koła.

Koło rozpoczęło działalność prezentując wystawę rzeźby Stanisława Bąkowskiego.

 

Do chwili obecnej w ramach swojej działalności koło zorganizowało liczne wystawy [indywidualne i zbiorowe], wykłady z historii sztuki, plenery malarskie, oraz warsztaty i szkolenia. Pragniemy zaprezentować nasze prace, jak największej liczbie odbiorców.

 

 

Wystawę będzie można oglądać od 8 lutego do 28 lutego br. w godzinach otwarcia placówki.

 

 

www.bibliotekarumia.pl