Kalendarz imprez

PATRONAT

Koncert Karnawałowy

data: 18.02 godz. 18:00, Sobota
miejsce: Sala Koncertowa PFK Sopot
adres: Sopot, Moniuszki 12
bilety:

20 - 25 zł

organizator: Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Karnawał to czas, w którym propozycje zimowych balów, koncertów i zabaw przygotowują nas do nadejścia szczególnego okresu.  Dyrektor Wojciech Rajski i Polska Filharmonia Kameralna Sopot przygotowali niezwykłe zaproszenie dla wszystkich miłośników muzyki klasycznej – w nieco lżejszym, rozrywkowym wydaniu.

 

W Sali Koncertowej PFK Sopot, mieszczącej się na terenie Opery Leśnej, odbędzie się tradycyjny Koncert Karnawałowy.

Gwiazdą tego wieczoru będzie wokalistka – Joanna Knitter, która swoim niepowtarzalnym głosem wprowadzi zgromadzonych słuchaczy w jazzowy nastrój. Na saksofonie zagra dobrze znany publiczności Wojciech Staroniewicz, jeden z najlepszych saksofonistów w kraju, a dopełnieniem karnawałowej atmosfery będzie Artur Jurek Trio w składzie: Artur Jurek (piano), Janusz „Macek” Mackiewicz (bas) oraz Roman Ślefarski (perkusja). Polską Filharmonię Kameralną Sopot poprowadzi niezastąpiony maestro Wojciech Rajski.

 

W programie koncertu znajdą się m.in. szlagiery filmowe i piosenki z musicali. Tego wieczoru usłyszymy Sex appeal – największy polski evergreen z kultowego filmu Piętro wyżej, Ach jak przyjemnie z filmu Zapomniana melodia, czy Miłość ci wszystko wybaczy – śpiewane przez Hankę Ordonównę w Szpiegu w masce.

 

Program:

Najpiękniejsze szlagiery filmowe, piosenki z musicali i wiele innych…

Wystąpią:

Joanna Knitter – śpiew

Wojciech Staroniewicz – saksofon

Artur JUREK TRIO:

Artur Jurek – piano, aranżacje

Janusz „Macek” Mackiewicz – bas

Roman Ślefarski – perkusja

POLSKA FILHARMONIA KAMERALNA SOPOT

Wojciech Rajski – dyrygent

 

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/1842339115989356/