Kalendarz imprez

PATRONAT

BOTO WILD JAM: ŁUKASZ JUŹKO & goście

data: 12.01 godz. 21:00, Czwartek
miejsce: Teatr BOTO - nowa siedziba
adres: Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
bilety:

10 zł

Czwartki jazzowe, jamowe, awangardowe w Sopocie to już tradycja i należy ją godnie kontynuować!

Zapraszamy serdecznie na BOTO Wild Jams with Wild Turkey, czyli cotygodniowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny.

 

Przestrzeń BOTO jest otwarta dla każdego, kto czuje, że chciałby wyruszyć w muzyczną podróż. Jednak każda scena potrzebuje swojego gospodarza, a w tym tygodniu będzie nim saksofonista i kompozytor ŁUKASZ JUŹKO, która wystąpi w składzie:

ILONA DAMIĘCKA – instr. klawiszowe,
PIOTR JANKOWSKI – perkusja,
ŁUKASZ JUŹKO – saksofon tenorowy,
ADAM ŻUCHOWSKI – kontrabas
& goście.Łukasz Juźko – saksofonista, kompozytor, inicjator projektów muzycznych, laureat wielu konkursów i festiwali. Jego debiutem na scenie jazzowej był koncert w Świnoujściu z gwiazdą Nowego Jorku – Judy Bady, w którym wziął udział jako dwudziestolatek. Obecnie jest studentem kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Macieja Sikały.

Muzyka to dla mnie znacznie więcej niż tylko dźwięk. Liczy się emocjonalne podejście do muzyki. Muzyka musi wyrażać emocje. Muzyka musi wzbudzać ruch, pobudzać wibracje. Nie gram na saksofonie tylko staram się za jego pomocą śpiewać – inspiruję się wokalem. Wokal jest najbardziej podstawową funkcją muzyki. Najłatwiej to przełożyć na instrument.”

Brał udział w wielu warsztatach oraz współpracował z takimi muzykami jak: Piotr Wojtasik, Judy Bady, Billy Harper, Newman Tylor Baker, Francesca Tanksley, Maciej Sikała, Wayne Dockery, Steve McCraven, prof. Jerzy Jarosik, The Belmondo Brothers Quintet, John Batsch, Sylwester Ostrowski, Reggie Moore.

Zależy mi na tym, by nawiązać relację z odbiorcą. Gdy ja gram tę muzykę, to ona jest moja, ale gdy ty ją słyszysz jest już twoja. To jest klucz do Twoich emocji i tego, co jest w Tobie, o czym tylko Ty wiesz. To może być coś innego niż ja miałem na myśli, gdy ją grałem.”