Kalendarz imprez

PATRONAT

Koncert Noworoczny

data: 14.01 godz. 20:00, Sobota
miejsce: Kościół św. Jerzego w Sopocie
adres: Sopot, Tadeusza Kościuszki 1
bilety:

15 - 20 zł

organizator: Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Rok 2017 upłynie Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod znakiem jubileuszu 35-lecia istnienia. Na udany początek roku, Orkiestra Wojciecha Rajskiego zaprasza na Koncert Noworoczny, który odbędzie się w sobotę 14 stycznia 2017 roku w sopockim kościele św. Jerzego.

 W tym roku Dyrektor Artystyczny Wojciech Rajski zaprosił do współpracy Monikę Ledzion (mezzosopran) oraz Tomasza Raka (baryton), którzy z towarzyszeniem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot wykonają najpiękniejsze arie i duety operetkowe.

Najsłynniejszym wydarzeniem tego typu jest Noworoczny Koncert Filharmoników Wiedeńskich, odbywający się cyklicznie od 1939 roku, którego repertuar składa się głównie z dzieł kompozytorów z rodziny Straussów. Trójmiejscy melomani będą mieli szansę poczuć noworoczną atmosferę w rodzimym Sopocie, w programie znajduje się bowiem Marsz Radetzkiego J. Straussa, tradycyjnie wykonywany w Złotej Sali Wiener Musikverein od 1946 roku.

II operetka wiedeńska, zwana także srebrną, wraz z początkiem XX wieku przeżywała swój renesans.

Kolejne pokolenie kompozytorów, wraz ze jej najwybitniejszymi przedstawicielami: Ferenzem Lehárem i Emmerichem (Imre) Kálmánem, tworzyło i sukcesywnie wystawiało swoje dzieła aż do lat 30. XX w. Powstały wówczas tak ikoniczne dla gatunku operetki utwory jak Wesoła wdówka (1905 r.), Cygańska miłość (1910 r.), Księżniczka czardasza (1915 r.) czy Hrabina Marica (1924 r.)

 

Program:

Najpiękniejsze arie i duety operetkowe, walce, polki i wiele innych…

 

Wystąpią:

Monika Ledzion mezzosopran

Tomasz Rak baryton

POLSKA FILHARMONIA KAMERALNA SOPOT

Wojciech Rajski dyrygent

 

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/660622864098229/