Kalendarz imprez


Przygody Koziołka Matołka

data: 20.05 godz. 15:00, Sobota
trwa do: 03.06, Sobota
miejsce: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
adres: Gdańsk, ul. Św. Ducha 2
bilety:

20-30 zł

 

Po ciepłym przyjęciu przez trójmiejską publiczność trzech opowiastek o KOZIOŁKU MATOŁKU zrealizowanych w ramach LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI Teatr Wybrzeże postanowił tchnąć w KOZIOŁKI nowe życie sceniczne i rozwinąć udramatyzowane czytanie do formy przedstawienia, w którym tytułowy bohater przemierzy cały świat w poszukiwaniu Pacanowa. Bez względu na to, czy dotrze on do celu swej wędrówki czy też nie - to po drodze będzie się działo, oj będzie się działo.

KOZIOŁEK MATOŁEK to skondensowana dawka przygód w powstającej na żywo, graficznej dekoracji i na wspólną, żywiołową przygodę dla małych i nieco starszych.

 

Reżyser Michał Derlatka o spektaklu:

 

„Koziołek wędruje przez świat, szukając Pacanowa. A przy okazji przeżywa i doświadcza tylu przygód, że starczyłoby ich spokojnie na obdzielenie jeszcze paru innych matołków. Zostaje indiańskim wodzem, ląduje na księżycu, traci głowę, wygrywa konkurs lotów narciarskich... przy okazji odkrywa parę prawd o sobie i o świecie, paru zarozumialcom uciera nosa, zwiedza pół ziemskiego globu i żyje pełnią koziego życia. Kończy wędrówkę niemal dokładnie tam, gdzie ją rozpoczął po to, by pojąć, że cel który mu przyświecał był dość niedorzeczny... Pacanów, drogie dzieci i drodzy dorośli, jak każda utopijna idea, jest dużo bliżej niż myślicie. Dokładnie sto siedem godzin koziego marszu na południe, licząc z Gdańska, czyli zaledwie sześć godzin jazdy samochodem. I od razu wam powiem: w Pacanowie nie kują kóz. Lecz by to pojąć, trzeba przejść pół świata i przekonać się na własnej skórze... A jaką naukę, zapytacie drogie dzieci, mamy wynieść z takiej bajki? Może taką: czerpcie z własnych doświadczeń. Działajcie. Działając poznacie siebie samych(...)"

 

Reżyseria, inscenizacja i dramaturgia: Michał Derlatka

Udźwiękowienie: Joanna Sówka-Sowińska

Oprawa plastyczna: Maciej Salamon / Anna Dobrowodzka

Inspicjent, sufler: Katarzyna Wołodźko

 

 

Czas: 1 godzina 40 minut (jedna przerwa)

 

Spektakl zalecany dla widzów od piątego roku życia.

 

Szczegóły na : http://www.teatrwybrzeze.pl/