Kalendarz imprez

fot: materiały prasowe | Ghost

Ghost

data: 12.10 godz. 19:00, Czwartek
trwa do: 15.10, Niedziela
miejsce: Teatr Muzyczny im.Danuty Baduszkowej w Gdyni
adres: Gdynia, Plac Grunwaldzki 1
bilety:

30-100 zł

przedział wiekowy: 12+
www: http://www.muzyczny.org/

Od momentu premiery w brytyjskim Manchester Opera House w 2011 roku, musical GHOST był wystawiany zarówno w Europie (m.in. we Włoszech i na Węgrzech), na Broadwayu, jak i w Azji (Chiny i Korea Południowa). Opowieść o miłości, która potrafi przetrwać nawet najtrudniejszą próbę ponownie wzruszy widzów Teatru Muzycznego w Gdyni.

 

Musical opowiada historię wielkiej miłości Sama i Molly. Pewnego dnia Sam zostaje zastrzelony i jako duch przekonuje się, że jego śmierć nie była przypadkowa, a Molly wciąż grozi niebezpieczeństwo. Za wszelką cenę pragnie nawiązać kontakt z ukochaną. Zawieszony pomiędzy światem żywych i umarłych próbuje rozwikłać tajemnicę swojej śmierci, a pomaga mu w tym kobieta medium Oda Mae Brown.

 

Filmowa wersja z 1990 roku to popis umiejętności aktorskich gwiazd Hollywood, czyli Demi Moore, Patricka Swayze i Whoopi Goldberg. Ta ostatnia otrzymała od Akademii Filmowej Oscara za najlepszą rolę drugoplanową. Zaskakujący scenariusz, poruszająca muzyka, energiczna choreografia i przede wszystkim znakomite efekty iluzjonistyczne sprawią, że do musicalu GHOST należy powracać, bo nic nie jest takie jak się nam powszechnie wydaje.

 

 

"Ghost" jest opowiedzianą w dobrym tempie romantyczną bajką o miłości silniejszej niż grób, która może się podobać
(Gazeta Wyborcza)

 

 

Z pewnością niejedną osobę na widowni wzruszy do łez
(trójmiasto.pl)

 

 

Spektakl jest świetnie zaśpiewany, ma dobre tempo, widowiskowe sceny zbiorowe i imponujące efekty specjalne
(Wprost)

 

 

Bilety: 35 - 100 zł

 

 

Czas trwania: 2 h 50 min (jedna przerwa) 

 

 

Preferencje wiekowe: 12+

 

 

Media