Epidemia koronawirusa
NFZ zapewnia pomoc dentystyczną dla osób z koronawirusem (fot. Pixabay)

piątek,

03 kwietnia 2020

12:09

NFZ zapewni opiekę dentystyczną zakażonym koronawirusem. Gdzie mają szukać pomocy pozostałe osoby?

Pacjenci zakażeni lub podejrzewani o zakażenie koronawirusem otrzymają w nagłych przypadkach pomoc dentystyczną. Zarządzenie w tej sprawie wydał Narodowy Fundusz Zdrowia, który zapewnia finansowanie świadczeń.– Specjalnie dla osób z COVID-19 opieka stomatologiczna w nagłych przypadkach, np. bólu zęba, będzie wykonywana w dentobusach. Mobilne gabinety dentystyczne mają stacjonować przy szpitalach jednoimiennych, ale w razie potrzeby będą mogły dojechać bezpośrednio do pacjentów – wyjaśnił na swojej stronie fundusz.

OPIEKA DENTYSTYCZNA DLA POZOSTAŁYCH

Z kolei osoby podejrzewane o zakażenie koronawirusem otrzymają pomoc doraźną w wybranych, odpowiednio do tego przygotowanych gabinetach stomatologicznych. Pozostali pacjenci mogą korzystać z opieki dentystycznej na dotychczasowych warunkach.

LISTA GABINETÓW Z NFZ

Listy otwartych gabinetów dentystycznych, które posiadają umowę z NFZ, można znaleźć na stronach internetowych wojewódzkich oddziałów funduszu. Należy pamiętać, by przed udaniem się do gabinetu skonsultować najpierw ze stomatologiem swoje dolegliwości.

PAP/am