Epidemia koronawirusa
(Fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)

środa,

18 marca 2020

10:52

75 policjantów z Pruszcza zostało objętych kwarantanną. To ponad połowa całej załogi

75 policjantów z komendy w Pruszczu Gdańskim zostało objętych kwarantanną po tym, jak u jednego z funkcjonariuszy wykryto koronawirusa. To ponad połowa załogi. W pracy nie ma m.in. komendanta, kilku naczelników, dyżurnego i funkcjonariuszy służby patrolowej.

Policja zapewnia, że ciągłość służby jest zachowana i zapewniona, ale na pewno policjantów jest mniej. W pruszczańskiej komendzie na co dzień pracuje ponad stu funkcjonariuszy.

- 75 nie ma w pracy i tak będzie przez najbliższe dwa tygodnie. Zapewne nie wszystkich uda się zastąpić. Do służby na tym terenie skierowano innych policjantów - mówił nadkomisarz Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku:

JEDNOSTKA PRACUJE

Na miejsce policjantów objętych kwarantanną skierowani zostali inni funkcjonariusze, m.in. z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku. Ciągłość służby jest zapewniona - jednostka pracuje. Niemniej jednak tych 75 policjantów przez dwa tygodnie nie będzie – mówi Stęplewski.

Kwarantanną objęty został m.in. komendant powiatowy. Na jego miejsce także oddelegowano policjanta na zastępstwo. W komendzie cały czas pracuje sanepid - trwa dezynfekcja pomieszczeń i radiowozów. Przesłuchania są odwołane, ale nie tylko tam, ale także w innych komendach na Pomorzu. Policja zaleca kontakt telefoniczny lub mailowy. Interwencje nadal zgłaszać można pod alarmowe numery telefonu 112 i 997.

 

POSŁUCHAJ MATERIAŁU

Grzegorz Armatowski