Epidemia koronawirusa
(Fot. Pixabay.com/Facebook/Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze)

wtorek,

17 marca 2020

19:08

Kolejne wyniki pacjenta "zero" są negatywne. "Możemy go uznać za wyleczonego i w środę wypisać do domu"

Kolejne wyniki "pacjenta zero" są negatywne, a to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w środę wypisać do domu - poinformował we wtorek Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. "Pacjent zero" to pierwsza osoba w Polsce, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem.

Placówka informację umieściła na swoim profilu facebookowym: "Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta "zero", które przyszły w dniu dzisiejszym są negatywne, a to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym wypisać do domu - informuje szef oddziału zakaźnego lek. Jacek Smykał.

- Życzymy mu nie tylko dalszego zdrowia, ale również spokoju! Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu do którego wszyscy wjechaliśmy - czytamy na fanpage'u szpitala.


PONAD DWA TYGODNIE W SZPITALU 

 

Pacjent "zero" to pierwsza osoba w Polsce, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. W szpitalu przebywał ponad dwa tygodnie, bo od 2 marca. Ministerstwo Zdrowia o pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego koronawirusem poinformowało 4 marca. Mężczyzna wrócił do Polski z Niemiec, gdzie brał udział w karnawale. Do kraju wrócił autobusem.

 

mk