Epidemia koronawirusa
Z wolontariuszami można skontaktować się dzwoniąc pod numer 507 795 684 (Fot. ZHP Słupsk)

wtorek,

17 marca 2020

13:45

Słupscy internauci zrzeszają się, aby wspólnie pomagać. Aktualnie poszukują kontaktów do osób potrzebujących

Włącz się w pomoc potrzebującym – namawiają inicjatorzy akcji Widzialna ręka Słupsk. To grupa facebookowa. Jej celem jest informowanie , że są w Słupsku ludzie chcący bezinteresownie pomagać innym. Można tam znaleźć kontakt do konkretnych osób, które pomogą w codziennych czynnościach.

- To jest absolutnie inicjatywa oddolna. My włączyliśmy się w nią po to, żeby koordynować pewne działania. Użyczyliśmy swój numer telefonu i nasze kadry na potrzeby tej akcji. Nasi instruktorzy, a także najstarsi harcerze, dyżurują codziennie, aby usprawnić pewne działania - mówi Piotr Merecki, zastępca komendanta Hufca ZHP Ziemi Słupskiej. - Staramy się także dotrzeć do jak największej liczby osób starszych, mając absolutnie świadomość tego, że w wielu wypadkach skontaktowanie się przez Facebooka nie jest możliwe. Drukujemy plakaty i ulotki, staramy się działać wszędzie, gdzie jest to możliwe. - dodaje Merecki.

WSPARCIE URZĘDU MIASTA I MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY

Harcerze i instruktorzy ze słupskiego hufca koordynują akcję pomocową, dyżurując przy telefonie pod numerem 507 795 684 w godzinach 8.00 - 18.00. Dzwonić mogą starsze osoby potrzebujące pomocy. Wolontariuszy akcji wpiera także Urząd Miasta i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Organizowane jest też szycie masek ochronnych, które wolontariusze chcą przekazać placówkom służby zdrowia.

Joanna Merecka-Łotysz/pb/tkob