Epidemia koronawirusa
Skontaktować się z Tczewskimi Kurierami Rowerowymi można dzwoniąc pod numer 510 360 560 (Fot. Pixabay)

wtorek,

17 marca 2020

14:30

Za darmo dostarczają zakupy seniorom i osobom niepełnosprawnym. A to wszystko na... rowerze

Pomoc w natężonym okresie zachorowań na koronawirusa. Potrzebujący mieszkańcy Tczewa mogą liczyć na dostawy zakupów do domu. Tczewscy Kurierzy Rowerowi bezpłatnie dowożą produkty seniorom 65+ i osobom z niepełnosprawnościami. Celem jest miedzy innymi to, by osoby narażone na zakażenie nie wychodziły z domu. Z usługi można korzystać od wtorku.

- Sami jesteśmy lokalnymi przedsiębiorcami i chcielibyśmy, żeby inni lokalni przedsiębiorcy nie tracili. Z jednej strony pomagamy seniorom, ale zapewniamy też, że niewielkie sklepy mają możliwość sprzedaży swoich produktów. Zależy nam na bezpieczeństwie. Pokazujemy seniorom, jak mogą zweryfikować tożsamość naszego kuriera, żeby nikt niepowołany nie próbował wykorzystać sytuacji - powiedziała Paulina Kremer z Tczewskich Kurierów Rowerowych.

ZAMÓWIENIA PRZEZ TELEFON

Zamówienia można składać telefonicznie pod numerem 510 360 560 po stworzeniu profilu klienta. Minimalna kwota zakupów to 30 złotych. Na Facebooku powstała także grupa Widzialna Ręka Tczew i okolice - skupiająca osoby oferujące bezpłatną pomoc i osoby jej poszukujące.

Pomoc deklarują także strażacy z OSP Rokitki. Mogą zrobić zakupy albo wyprowadzić psa na spacer. Z nimi można skontaktować się, dzwoniąc pod numer 518 165 158 lub 503 582 791 (sołtys Rokitek Sławomir Stojałowski).

 

Filip Jędruch/pb