Epidemia koronawirusa
Minister Woś poinformował w poniedziałek, że po stwierdzeniu koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, poddał się kwarantannie i wykonał badanie (Fot. wikipedia/Krzemin28)

poniedziałek,

16 marca 2020

20:14

Minister Michał Woś: wykonałem test na koronawirusa, dał wynik pozytywny

Minister Michał Woś poinformował w poniedziałek, że po stwierdzeniu koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, poddał się kwarantannie i wykonał badanie. Test dał wynik pozytywny. Minister zapewnił, że czuje się dobrze.

 

Od 5 marca, dnia wręczenia nominacji ministrowi środowiska Michałowi Wosiowi, prezydent Andrzej Duda nie miał z nim osobistego kontaktu. - Spotkanie z pracownikiem Lasów Państwowych, o którym pisze pan minister, miało miejsce później - poinformował na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

 

 

Uprzedzając pytania informuję, że od dnia wręczenia (5 marca) nominacji Panu Ministrowi @MWosPL Prezydent RP @AndrzejDuda nie mial z Panem Ministrem osobistego kontaktu.
Spotkanie z pracownikiem LP, o którym pisze Pan Minister, miało miejsce później. https://t.co/mJh0fGpVjK

— Błażej Spychalski (@spychalski_b) March 16, 2020

 

 

W Polsce do poniedziałku odnotowano 156 przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych; trzy osoby zmarły.

 

PAP/ako