Epidemia koronawirusa
Zawiadomienia o przestępstwie najlepiej przesyłać pocztą lub mailem w trosce o bezpieczeństwo policjantów i interesantów (Fot. Wikipedia/Stiopa)

poniedziałek,

16 marca 2020

17:48

Policja ogranicza przyjmowanie interesantów - tylko kontakt telefoniczny lub mailowy. Są też specjalne pokoje przesłuchań

Policja ogranicza przyjmowanie interesantów w związku z pandemią koronawirusa. W niektórych komendach na Pomorzu wyznaczono specjalne pokoje przesłuchań, które na bieżąco są dezynfekowane, ale większość tych czynności została przełożona na inne terminy. Zawiadomienia o przestępstwie najlepiej przesyłać pocztą lub mailem w trosce o bezpieczeństwo policjantów i interesantów - wyjaśnia nadkomisarz Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

- Zwróćmy uwagę, że taka wizyta w komendzie zawsze wiąże się z jakąś podróżą - ze spotkaniem z innymi osobami, chociażby w tramwaju czy autobusie. Dlatego też policja uruchomiła specjalny portal, który dzięki centralnej książce telefonicznej ułatwia komunikację z jednostkami w całym kraju. Możliwe jest także wysłanie zgłoszenia pisemnie, można również skontaktować się z dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej "Moja Komenda" - dodaje Maciej Stęplewski.

 

Interwencje nadal zgłaszać można pod alarmowe numery telefonu 112 i 997. Wszystkie interwencje zgłaszane przez telefon oraz zdarzenia losowe będą obsługiwane jak dotychczas.

 

Grzegorz Armatowski/aż