Epidemia koronawirusa
Patrole mają sprawdzać wszystkie miejsca gdzie gromadzą się młodzi ludzie (Fot. Agencja KFP/Wojtek Jakubowski)

poniedziałek,

16 marca 2020

15:05

Słupscy strażnicy miejscy sprawdzą, czy młodzież spotyka się w większych grupach. Skontrolują też bary i restauracje

Patrole Straży Miejskiej w Słupsku sprawdzają, czy młodzież stosuje się do nakazu ograniczenia spotkań w dużych grupach. Do 25 marca zajęcia w szkołach i na uczelniach są zawieszone. Według aktualnych zaleceń rządu, uczniowie i studenci powinni być w tym czasie w domach.

Paweł Dyjas, komendant Straży Miejskiej w Słupsku powiedział Radiu Gdańsk, że patrole mają sprawdzać wszystkie miejsca, gdzie gromadzą się młodzi ludzie. Podkreślał, że w przypadku ich spotkania, strażnicy będą apelować, by wrócili do domów.

- Będziemy się starali nakłonić do powrotu do domu. Oczywiście, jeżeli ktoś nie będzie chciał, to będziemy kontaktować się z rodzicami. Możemy również takie informacje przekazywać do dyrekcji szkół - mówi.

RESTAURACJE I BARY ZAMKNIĘTE

Straż Miejska w Słupsku sprawdza także, czy restauracje i bary nie przyjmują klientów w swoich lokalach. Mogą teraz sprzedawać żywność jedynie na dowóz.

- Na szczęście nie trafiliśmy jeszcze na takie sytuacje, gdzie były jakieś problemy, by ktoś nie stosował się do wytycznych. W Słupsku wszystkie lokale gastronomiczne albo są zamknięte, albo sprzedają żywność i posiłki na wynos - dodaje Paweł Dyjas.

Kontrole straży miejskiej potrwają przynajmniej do 25 marca.

 

Paweł Drożdż/tgr