Autopilot
Z piątku na sobotę 28 i 29 czerwca odbędzie się "Nocny Bieg Świętojański". Natomiast w sobotę wystartują triathloniści (fot. Gdyńskie Centrum Sportu)

piątek,

28 czerwca 2019

16:30

W weekend spore utrudnienia dla kierowców. Będą zmiany w organizacji ruchu na ulicach Gdyni

Ostatni weekend czerwca w Gdyni zdominują biegacze. Z piątku na sobotę 28 i 29 czerwca odbędzie się "Nocny Bieg Świętojański". Natomiast w sobotę wystartują triathloniści. Obie imprezy spowodują zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy proszeni są o stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy policji, straży miejskiej oraz przedstawicieli organizatora imprezy.
Wieczorem i w nocy z piątku na sobotę 28 i 29 czerwca nastąpią zmiany w organizacji ruchu:

- 28 czerwca od godz. 18:30 do ok. 4:00 29 czerwca wyłączone z ruchu będą ulice: Olimpijska, Sportowa, Wileńska i Kazimierza Górskiego (odcinek pomiędzy Drogą Gdyńską a Sportową);
- dodatkowo od godz. 21:30 28 czerwca zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie ul. Małokacka – Stryjska od skrzyżowania z ul. Halicką.
- pomiędzy godz. 23:00 a 2:30 wyłączone zostaną całkowicie z ruchu następujące ulice: Kazimierza Górskiego (od hali Gdynia Arena do skrzyżowania z Kielecką), Kielecka, Rolnicza, Stryjska (odcinek od skrzyżowania z Legionów do Halickiej), al. Zwycięstwa (od skrzyżowania ze Stryjską do Świętojańskiej), Świętojańska (od skrzyżowania z al. Zwycięstwa do Żwirki i Wigury), Władysława IV (od skrzyżowania z al. Zwycięstwa do skrzyżowania z Kilińskiego), al. Marsz. Piłsudskiego (odcinek pomiędzy Władysława IV a wjazdem na Drogę Gdyńską), Władysława IV (pomiędzy skrzyżowaniami z al. Marsz. Piłsudskiego a al. Zwycięstwa).

Z uwagi na zamknięcie dla ruchu al. Zwycięstwa w kierunku Śródmieścia z południowych dzielnic Gdyni i w przeciwnym kierunku możliwy będzie objazd Drogą Gdyńską. Ruch na Drodze Gdyńskiej zostanie miejscowo zawężony do jednego pasa ruchu, z uwagi na poruszających się trasą biegu zawodników. Z uwagi na obecność pieszych należy zachować szczególną ostrożność i ograniczyć prędkość.

Ruch na poszczególnych ulicach i ich odcinkach będzie sukcesywnie przywracany po zakończeniu biegu. Nocny Bieg Świętojański, skutkował będzie zmianami na liniach N10, N20, N30 i 710. Szczegółowe informacje opublikowane są na stronie Zarządu Komunikacji Miejskiej


FLOTA INTERNATIONAL TRIATHLON

W sobotę 29 czerwca odbędą się z kolei zawody "Flota International Triathlon 2019". Rowerowy odcinek zawodów prowadzić będzie trasą: ul. Zielona, ul. płk. Dąbka (od skrzyżowania z ul. Zieloną w stronę Oksywia), ul. Arciszewskich, ul. Śmidowicza, ul. Nasypowa, ul. Benisławskiego, ul. Dąbka (w kierunku ul. Kwiatkowskiego). Ruch pojazdów na powyższym odcinku trasy rowerowej zostanie wstrzymany w godz. 8:45-10:00. 

Pozostała część trasy powiedzie ulicami: płk. Dąbka (od skrzyżowania z ul. Kwiatkowskiego w stronę Pogórza), Horyda, ul. Czernickiego, Unruga, łącznicą wjazdową na Estakadę Kwiatkowskiego pomiędzy Unruga i Kontenerową, Janka Wiśniewskiego (odcinek wzdłuż Estakady Kwiatkowskiego – ze względu na uszkodzenie przepustu Chylonki trasa zawodów może zostać na tym odcinku przeniesiona na ulice Kontenerową i Logistyczną), Janka Wiśniewskiego (jezdnia prowadząca ruch w kierunku Estakady Kwiatkowskiego), Polską, Chrzanowskiego, ul. Wendy, ul. Portową, ul. Św. Piotra, ul. Waszyngtona.

Ruch pojazdów na powyższym odcinku trasy rowerowej zostanie wstrzymany w godz. 9:00-10:40. Biegowy odcinek zawodów prowadzić będzie trasą: ul. Waszyngtona, skwer Kościuszki, Al. Topolowa (tam i powrót), bulwar Nadmorski (tam i powrót) i skwer Kościuszki. Zawody zakończą się planowo o godz. 11.00 przy ORP Błyskawica. Odcinki trasy zawodów będą udostępniane dla ruchu pojazdów sukcesywnie po opuszczeniu ich przez zawodników.

SPORE ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Podczas zawodów wyjazd z Pogórza Górnego umożliwiony będzie poprzez skrzyżowanie ul. gen. Sikorskiego z ul. Dąbka (warunkowo z przecięciem trasy zawodów i tylko w kierunku ul. Czernickiego). Wjazd z ul. Kwiatkowskiego w ul. płk. Dąbka umożliwiony będzie tylko w lewo (warunkowo z przecięciem trasy zawodów). Wyjazd z Oksywia w kierunku Estakady Kwiatkowskiego możliwy będzie przez ul. Bosmańską z przecięciem trasy zawodów na skrzyżowaniu z ulicami Nasypową i Benisławskiego. 

Na czas zawodów przystanek "Obłuże Centrum 05" zostanie przeniesiony z łącznicy Estakady Kwiatkowskiego na pas rozdziału ul. Unruga.

W związku z imprezą nastąpią zmiany w kursowaniu linii: G, K, R, 24, 105, 109, 119, 125, 128, 133, 141, 146, 150, 152, 170, 173, 182, 194, 197, 198 i 365. Szczegóły na stronie www.zkmgdynia.pl.

 

oprac. kh