Autopilot
Na ulicach Starogardu Gdańskiego obędzie się Lotto Triathlon Energy (fot. starogard.pl)

niedziela,

09 czerwca 2019

10:13

Uwaga kierowcy! W niedzielę w Starogardzie Gdańskim Lotto Triathlon Energy. Będą utrudnienia

W niedzielę ulicami Starogardu Gdańskiego będą biegli i jechali uczestnicy Lotto Triathlon Energy. W związku z tym wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

- Będą występować na ulicach, łączących północ miasta z centrum. Z ruchu w czasie zawodów zostaną wyłączone między innymi ulice w okolicach rynku i stadionu, a na ulicy Gdańskiej będzie ruch wahadłowy. Wszystkie zmiany są dokładnie oznakowane. Na głównych skrzyżowaniach ruchem kierować będzie policja. Tymczasowymi trasami będą też jeździć autobusy miejskie. Dokładne informacje o modyfikacjach rozkładu jazdy wiszą na wiatach przystankowych - mówi Małgorzata Rogala ze starogardzkiego magistratu.

 

mapa-objazd-triathlon

Tak wyglądać będzie objazd podczas Lotto Triathlon Energy w Starogardzie Gdańskim (fot. starogard.pl)


NIEMAŁE OBURZENIE

Utrudnienia oburzyły mieszkańców Żabna i Łapiszewa - dwóch najbardziej na północ wysuniętych dzielnic miasta. Początkowo organizatorzy zakładali, że będą oni odcięci od reszty miasta przez ponad 3 godziny. Ostatecznie udało się wytyczyć objazd.

Jak informuje starogardzki magistrat, dojazd do ul. Gdańskiej dla mieszkańców Łapiszewa i Żabna będzie możliwy poprzez ul. Kalinowskiego, dalej przez Żabno do Okola i następnie drogą powiatową w kierunku Kokoszkowych, gdzie na skrzyżowaniu ul. Transportowców i ul. Skarszewskiej będzie policja, która w miarę możliwości będzie przepuszczała samochody na drugą stronę, w kierunku Kokoszkowych i dalej do Starogardu Gdańskiego poprzez ul. Gdańską.
 
Tomasz Gdaniec/mk