Autopilot
Fot. UM Ustka

środa,

28 listopada 2018

12:48

Uwaga kierowcy! Poważne utrudnienia w ruchu po zachodniej stronie Ustki

Wykonawca przebudowy drogi wojewódzkiej 203, zamknie w środę fragment ulicy Darłowskiej. To główna droga wyjazdowa z miasta w kierunku Darłowa. Dla samochodów zostaną wyznaczone objazdy.

Drogowcy rozpoczęli montaż nowego oznakowania na ulicy Darłowskiej. Wyłączony z ruchu zostanie odcinek od ulicy Wilczej do mostu na Westerplatte. Objazd wyznaczono przez teren stoczni Ustka, specjalnie w tym celu wybudowaną drogą. Ruch ma być dwukierunkowy. Władze Ustki zapewniają, że powinna zostać zachowana płynność ruchu. W godzinach szczytu można się jednak spodziewać spowolnienia i stania w korkach.

BUDOWA RONDA

Jeszcze większe utrudnienia będą, gdy rozpocznie się budowa ronda na skrzyżowaniu Darłowskiej-Kwiatowej-Narutowicza. Wówczas wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na ponad 100-metrowym odcinku ulicy Darłowskiej. Za inwestycję i zmiany w organizacji ruchu odpowiada wykonawca przebudowy drogi.

Remont ulicy Darłowskiej odbywa się w ramach przebudowy 12-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 203. Inwestycja kosztuje 87 milionów złotych.

 

Paweł Drożdż/mk