Autopilot
Zdjęcie ilustracyne Fot. KP PSP Starogard Gdański

czwartek,

12 lipca 2018

07:49

Dziewięć wypadków, które wstrząsnęły Pomorzem w ciągu ostatniego roku [KU PRZESTRODZE]

Na Pomorzu rośnie liczba wypadków i ofiar. Tak wynika ze statystyk policyjnych, dotyczących pierwszej połowy bieżącego roku. My, ku przestrodze, postanowiliśmy przypomnieć te zdarzenia, które wstrząsnęły Pomorzem w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Zdaniem ekspertów rosnąca liczna wypadków i ofiar to po części efekt dobrej pogody - jeździmy szybciej, przeceniamy swoje umiejętności. Prędkość jest cały czas główną przyczyną zdarzeń drogowych. Pełny raport dotyczący wypadków na Pomorzu można znaleźć TUTAJ.

13 lipca 2017 r. Na krajowej "22" doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Niestety, kierowcy motycykla nie udało się uratować.

00KP PSP Chojnice

fot. PSP Chojnice


20 września 2017 r. W miejscowości Dretyń na drodze krajowej nr 21 doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. W rezultacie śmierć poniosła jedna osoba.00KP PSP Bytów
fot. PSP Bytów

 


5 października 2017 r. Na drodze wojewódzkiej nr 221 w miejscowości Przywidz doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W tym wypadku zginęła jedna osoba.00KP PSP Pruszcz Gdańskifot. PSP Pruszcz Gdański


10 listopada 2017 r. Na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Skórcz samochód osobowy uderzył w drzewo. W wyniku tego zderzenia śmierć poniosła jedna osoba.

00KP PSP Starogard Gdańskifot. PSP Starogard Gdański


11 listopada 2017 r. Na drodze S6 doszło do wypadku samochodu ciężarowego z autem osobowym. Śmierć poniosła jedna osoba.


00KM PSP Słupskfot. PSP Słupsk


28 grudnia 2017 r. Na trasie z Kwidzyna do Prabut kierujący BMW zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym renault. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosły cztery osoby, a trzy zostały ranne.


00Fot. PSP Kwidzyn Fot. PSP Kwidzyn

 


30 marca 2018 r. Samochód osobowy zderzył się czołowo z autem ciężarowym przewożącym 350 butli z gazem. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 214 w pobliżu miejscowości Zblewo. Niestety 50-letni kierowca samochodu osobowego nie przeżył.


00FotKomenda Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskimfot. KPP Starogard Gdański


1 maja 2018 r. Na drodze wojewódzkiej nr 216 z Pucka do Władysławowa doszło do zderzenia 4 samochodów osobowych. W wypadku tym zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne.


00Fot. PSP Puck
Fot. PSP Puck


9 lipca 2018 r. Na drodze krajowej nr 20 w gminie Żukowo doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła kobieta. W zdarzeniu brał udział samochód osobowy i dwa ciężarowe.


00KP PSP Kartuzy
fot. PSP Kartuzy

kz/mmt