Autopilot
Od najbliższej soboty zamknięty zostanie fragment Wilanowskiej gdansk.pl

środa,

13 czerwca 2018

10:31

Duże utrudnienia dla kierowców między Orunią a Chełmem. Tak będzie do końca wakacji

Szykują się poważne utrudnienia w ruchu dla kierowców między gdańską Orunią a Chełmem. Od soboty (16 czerwca) drogowcy zamkną ulicę Wilanowską. Tak będzie do końca wakacji.

To kolejny etap prac związanych z przebudową zieleńca w pobliskim jarze. Drogowcu budują tu tunel pod drogą. Ponieważ wybrana technologia zakłada nie wiercenie, a przekop 33-metrowego odcinka skarpy - to ulicę Wilanowską trzeba będzie zamknąć.

ZAMKNIĘTY ODCINEK WILANOWSKIEJ

Droga będzie nieprzejezdna na 150-metrowym odcinku od skrzyżowania z ulicą Łańcucką do skrzyżowania z częścią osiedlową, na wysokości budynku Wilanowska 7. W praktyce nie będzie przejazdu między obleganymi ulicami Nieborowską i Witosa.

OBJAZD I ZMIANY W ROZKŁADZIE

Objazd odbywać się będzie przez al. Vaclava Havla. Będą też zmiany w komunikacji autobusowej. Linie 118, 262 i N4 będą kursować zgodnie z nowym rozkładem jazdy. Wszystkie zmiany można sprawdzić na stronie ztm.gda.pl. Do odwołania zawieszono przystanki: Osiedle Jary, Rogalińska, Płocka.

Prace przy przebudowie zieleńca w Jarze Wilanowskim potrwają do jesieni. Za niespełna sześć milionów złotych, oprócz tunelu, powstaną też nowe miejsca spacerowe, skwer i place zabaw.

sk/chr/mmt