Autopilot
Fot. UM w Gdańsku

poniedziałek,

20 listopada 2017

18:33

Zmiany na ul. Chłopskiej w Gdańsku. Będą utrudnienia w ruchu

W środę 22 listopada rozpocznie się ostatni etap prac polegający na wykonaniu warstwy ścieralnej nawierzchni. Utrudnienia w ruchu będą w godzinach nocnych i potrwają do 26 listopada.

W dniach 22.11 - 24.11 w godzinach 22:00 - 5:00 nastąpi całkowite zamknięcie ul. Chłopskiej na odcinku Piastowska - Pomorska wraz ze skrzyżowaniami w kierunku Sopotu.

Ul. Chłopska w kierunku Gdańska (od ul. Pomorskiej do ul. Piastowskiej) będzie udostępniona do ruchu bez możliwości "przecięcia" skrzyżowań. Natomiast w dniach 24.11 - 26.11 od 22:00 do 5:00 zamknięta będzie dla ruchu ul. Chłopska od skrzyżowania ul. Pomorskiej do ul. Piastowskiej w kierunku Gdańska Głównego.


Relacja Gdańsk – Sopot będzie dostępna dla kierowców, jednak z brakiem możliwości przejazdu poprzecznie przez skrzyżowania w kierunku ul. Grunwaldzkiej.

Jednocześnie w ciągu dnia, niezmiennie ruch z ul. Pomorskiej w kierunku Jelitkowa i w kierunku ul. Gospody odbywać się będzie poprzez zawrotkę ulicą Chłopską.

NOWA NAWIERZCHNIA I INFRASTRUKTURA

Przebudowa ma na celu poprawę stanu nawierzchni ul. Chłopskiej, od ul. Pomorskiej do ul. Piastowskiej, oraz budowę przejazdu przez skrzyżowanie ulic Chłopska/Pomorska. W ramach prac wykonywane są nowe warstwy bitumiczne jezdni oraz (na fragmencie jezdni) nowa konstrukcja, powstają zatoki autobusowe, chodnik, prowadzony jest również remont fragmentu ścieżki rowerowej.

oprac. hb