Autopilot
Fot. google maps/ materiały prasowe

wtorek,

18 kwietnia 2017

17:51

Ruszyła rozbudowa drogi nr 188. Dużo zmian między Człuchowem i Debrznem [JAK JECHAĆ]

Ważna informacja dla kierowców korzystających z drogi nr 188 między Człuchowem i Debrznem. W związku z jej rozbudową wprowadzono tymczasową organizację ruchu.

13 kwietnia en odcinek drogi wojewódzkiej nr 188 został zamknięty dla ruchu. W związku z tym drogowcy wprowadzili objazdy. Ich przebieg prezentujemy na mapce poniżej. Zmiany w ruchu będą obowiązywać do odwołania.

 

MAPADW188

ODCINKI ZAMKNIĘTE I OBJAZDY

TRANZYT: na przebudowywanym odcinku drogi zostaje wprowadzone ograniczenie dla pojazdów ciężarowych powyżej 3,5 tony, które w Złotowie muszą kierować się zgodnie z ustawionymi tablicami objazdowymi w kierunku drogi krajowej nr 22.

CZŁUCHÓW – DĘBNICA: ODCINEK ZAMKNIĘTY

Odcinek drogi od Człuchowa - ul. Plantowa do Dębnicy - skrzyżowanie z drogą gminną nr 236013G Dębnica - Płonica w miejscowości Dębnica.

WYZNACZONY OBJAZD

Trasa objazdu będzie prowadzona drogą krajową nr 25 „BOBOLICE – BIAŁY BÓR – CZŁUCHÓW – SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE – KORONOWO – BYDGOSZCZ – INOWROCŁAW – STRZELNO – ŚLESIN – KONIN – KALISZ – OSTRÓW WIELKOPOLSKI – ANTONIN – OLEŚNICA”.

Na odcinku od skrzyżowania ulic Plantowej, Dworcowej i Juliusza Słowackiego w Człuchowie do miejscowości Wierzchowo i później drogą powiatową nr 2556G „DK NR 25-WIERZCHOWO-BUKOWO-DP NR 2557G” do miejscowości Bukowo. Następnie objazd kierowany jest do miejscowości Dębnica drogą powiatową nr 2554G „PRZYTOK-BUKOWO” oraz drogami gminnymi nr 236015G i 236013G „DĘBNICA-PŁONICA”

ETAP III : MOSINY – DP 2561G - ODCINEK ZAMKNIĘTY

Odcinek od miejscowości Mosiny do skrzyżowania z drogą powiatową nr 2561G „DEBRZNO/UL.GRONOWSKA/-STARE GRONOWO-(LUTÓWKO). OBJAZD: Objazd wyznaczony jest drogami powiatowymi nr 2557G „Mosiny – Stare Gronowo”, nr 2560G „DP NR 2557G-NOWE GRONOWO-PORĘBA i nr 2561G „DEBRZNO/UL. GRONOWSKA/ STARE GRONOWO-(LUTÓWKO) poprzez miejscowości Nowe Gronowo, Poręba do miejscowości Debrzno (ul. Gronowska).

ETAP V: DEBRZNO CENTRUM - PODETAP VA - ODCINEK ZAMKNIĘTY

Ulica Plac Pocztowy, z ruchu wyłączona będzie część jezdni od ulicy Miłej do Dobrej (strona południowa), ulica Romualda Traugutta i część jezdni ulicy Rynek i Harcerskiej.

OBJAZD

W kierunku Piły będzie przebiegał ulicami Niepodległości, Długą. W kierunku Człuchowa będzie przebiegał ulicami Harcerska, Rynek i Tadeusza Kościuszki.

Z uwagi na fakt, że droga nr 188 przebiega przez centrum miasta, aby zminimalizować niedogodności związane z realizacją inwestycji wprowadzono zmianę organizacji ruchu również na ulicach Rataja, Nowotki, Witosa, Moniuszki, Barlickiego, Rynek.

Prosimy zwracać szczególną uwagę na tablice objazdowe, zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do utrudnionych warunków jazdy.

jK/mmt