Autopilot
Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

piątek,

03 marca 2017

09:04

Zmiany w organizacji ruchu w Gdańsku. Przyczyną budowa Forum Gdańsk

Postępują prace budowlane na Forum Gdańsk, konieczna jest więc przebudowa układu drogowego wokół tej inwestycji. W piątek, 3 marca, po godz. 21, wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu - tym razem na ul. 3 Maja oraz ul. Rogaczewskiego.
Na odcinku od ul. Nowe Ogrody do al. Armii Krajowej jezdnia zostanie zwężona do dwóch pasów: po jednym w każdym kierunku. Zlikwidowany zostanie także jeden z dwóch lewoskrętów prowadzących z al. Armii Krajowej do ul. 3 Maja oraz jeden z dwóch pasów ul. 3 Maja od wysokości skrzyżowania 3 Maja/Nowe Ogrody, jadąc od strony Dworca PKS. Zwężona zostanie także ul. Rogaczewskiego. Drogowcy zapewniają jednak, że na tej ulicy zachowany zostanie ruch drogowy w obu kierunkach.

DLA PIESZYCH BEZ ZMIAN
 
Co ważne, ciągi piesze wzdłuż ul. 3 Maja, wraz z istniejącymi dojściami do przystanków tramwajowych, pozostaną bez zmian.

W ramach zaplanowanych na tym odcinku prac, wyremontowana zostanie nawierzchnia jezdni oraz rozbudowane będzie skrzyżowanie ulic 3 Maja i Rogaczewskiego. Tutaj, dodatkowo, przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Poszerzany będzie też fragment ul. Rogaczewskiego w okolicy skrzyżowania z ul. 3 Maja.

Obecnie w ramach budowy Forum Gdańsk remontowany jest wiadukt w ciągu al. Armii Krajowej, nad torami kolejowymi. Powstać ma tu węzeł przesiadkowy integrujący komunikację autobusową, tramwajową i kolejową. Poza tym trwa budowa ul. Nowe Podwale Grodzkie oraz tunelu dla pieszych i rowerzystów pod ul. Okopową, który będzie prowadził na przystanek SKM Gdańsk Śródmieście.

źródło: gdansk.pl