Zachowuj się. Nie tylko przy stole

Prowadzi:  Ola Wojciechowska i Tomasz Olszewski

13:05

wtorek,

29 stycznia 2019

Mężczyźni hejtują w internecie, a kobiety atakują twarzą w twarz. Czym jest hejt w dzisiejszych czasach?

Hejter to mężczyzna (53 procent hejtujących stanowią mężczyźni), który ma od 16 do 24 lat i wykształcenie średnie. Dlaczego częściej hejtują mężczyźni, a kiedy mową nienawiści posługują się kobiety?

O tym rozmawiali Ola Wojciechowska i Tomasz Olszewski w audycji Zachowuj się. Nie tylko przy stole.

- Słowa ranią bardzo i trudno jest się z tego podnieść. Ból fizyczny minie, a siniaki znikną. Słowo natomiast potrafi zranić tak dogłębnie, że ból może się ciągnąć przez całe życie. Jaką satysfakcję daje hejt i co on zastępuje? Być może w ten sposób - anonimowo leczą swoje kompleksy. Jeśli chodzi o mężczyzn, to może hejtem zastępują na przykład brak mięśni - mówiła Ola Wojciechowska.

Jeden ze słuchaczy napisał, że hejterów mężczyzn jest tak dużo, bo mają odwagę w internecie. Dziewczęta są natomiast dużo bardziej agresywne i częściej atakują twarzą w twarz. - Mieliśmy takie przykłady w Gdańsku - mówił Tomasz Olszewski. Chodzi o pobicie gimnazjalistki przed szkołą w Gdąńsku w maju 2017 roku. Ukaranych zostało wtedy 5 nastolatek. - Nie dość, że dochodziło do tych haniebnych czynów, to jeszcze chwalono się nimi. Specjalnie były nagrywane i upowszechniane - dodał.