Zachowuj się. Nie tylko przy stole

Prowadzi: 

18:10

wtorek,

18 września 2018

Dlaczego nie lubimy jeździć komunikacją miejską? "Walka zaczyna się już na przystanku"

Problem zachowywania kultury podczas podróży komunikacją miejską jest dość powszechny. Nie tylko nie ustępuje się miejsc osobom starszym, ale często toczą się "boje" o siedzenie jeszcze przed wejściem do pojazdu. O tym jak powinniśmy zachowywać się w publicznych środkach transportu rozmawialiśmy w audycji "Zachowuj się nie tylko przy stole".

- Walka o miejsce zaczyna się już na przystanku. Jednak powinniśmy pozwolić wysiadającym wyjść zanim będziemy szturmować ten pojazd niczym lud atakujący bastylię podczas Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Trudno się przecież przegląda ekran smartphone'a na stojąco. A jak nasz wzrok utkwi w tym jakże interesującym urządzeniu, nie musimy w ogóle zwracać uwagi np. na starszą panią, która stoi podpierając się laską, a w drugiej ręce trzyma zakupy... - ironizował Tomasz Olszewski. 


- Dobre maniery powinny obowiązywać od samego wejścia do autobusu, pociągu czy tramwaju, a nawet jeszcze wcześniej. Nie wolno nam zapominać również o tym, że obowiązują nas do samego końca podróży. Jeździmy z ludźmi, musimy wykazywać się empatią. Nie rozmawiajmy głośno podczas jazdy, nie opierajmy się natarczywie na kimś, no i nie pchajmy się na innych - dodała Ola Wojciechowska.

Posłuchaj całej audycji: