nadruków a| do zbioru opowiadaD, których tematem s wy|ej fabularyzowane (dla wzbudzenia zaciekawienia w czytelniku) kolorowy Cyfrowy druk WrocBaw
W 2020 roku zawarto 145 tysięcy małżeństw, czyli o ponad 38 tysięcy mniej niż rok wcześniej. W ostatnich kilkunastu latach znacznie podwyższył się wiek nowożeńców. W 2019 roku mediana wieku mężczyzny zawierającego małżeństwo wynosiła ponad 30 lat, a kobiety ponad 28 lat i w przypadku obu płci było to o ponad 4 lata więcej niż w 2000 roku.
W roku 1960 na 100 zawieranych małżeństw zaledwie 6 kończyło się rozwodem. Od tamtych czasów ilość rozwodów stopniowo wzrastała. W 2013 r. osiągnęła apogeum – na 100 zawieranych małżeństw przypadało wówczas aż 36 rozwodów. Z kolei w 2018 r. rozpadało się średnio co trzecie małżeństwo.
Miejsce historycznego dziedzictwa, a od teraz także sala koncertowa. Wkrótce w Sali BHP regularnie będą odbywać się występy studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wszystko dzięki porozumieniu podpisanemu w niedzielę między gdańską uczelnią a opiekującą się salą Fundacją Promocji Solidarności.
Spływ po Motławie w zamian za gest na rzecz środowiska. Gdański Ośrodek Sportu udostępnia kajaki, rowery wodne i łódki wiosłowe tym, którzy zadeklarują chęć posprzątania śmieci na trasie.
Niecałe dwa tygodnie zostały do wydania wyroku, który może znacząco wpłynąć na losy frankowiczów. 25 marca Sąd Najwyższy ma odpowiedzieć na istotne pytania dotyczące kredytów wziętych w szwajcarskiej walucie. O jakie kwestie chodzi i jakie skutki może wywołać ten wyrok - te pytania w audycji "Twoje Prawo" Dominika Raszkiewicz zadała adwokatowi Pawłowi Przybyłowskiemu, który w sądach reprezentuje zadłużonych we frankach.
Frankowicze czekają na wyrok Sądu Najwyższego, który miał zapaść 25 marca. Termin posiedzenia całej Izby Cywilnej Sądu Najwyższego został jednak zmieniony na 13 kwietnia. Kredytobiorcom może ułatwić on wygrane w sądach, z kolei dla banków skończyć się dużymi stratami. W Radiu Gdańsk dokładnie przyjrzymy się obecnej sytuacji zadłużonych i możliwych skutkach decyzji, którą za dwa tygodnie wyda Sąd Najwyższy.
W Twoim Prawie zajęliśmy się tematem ubezpieczeń w trakcie pandemii. Wielu z nas zastanawia się pewnie, czy w tym szczególnym okresie "zadziałają" zwykłe ubezpieczenia i czy towarzystwo ubezpieczeniowe nie odmówi nam odszkodowania ze względu na tę wyjątkową, nieprzewidzianą sytuację.
Prawie 300 tys. rodziców w Polsce nie płaci swoim dzieciom alimentów, a ich długi sięgają niemalże 12 mld złotych. W Twoim Prawie przygotowaliśmy kompendium wiedzy na temat alimentów. Odpowiedzieliśmy na pytania jak je uzyskać, z czego wynika ich kwota i czy w przyszłości może się ona zmienić.
W ostatnim czasie 95 procent z wyroków wydanych w sprawach frankowych było korzystne dla konsumentów, ale wciąż są sędziowie, którzy stosują interpretacje niekorzystne dla klientów. Może się to zmienić już 25 marca, kiedy Sąd Najwyższy wyda istotny wyrok w sprawach frankowiczów, który może znacząco wpłynąć na linię orzeczniczą na korzyść zadłużonych.
Z dodatku mieszkaniowego mogą skorzystać osoby, które mają problem z opłaceniem mieszkania. Komu przysługuje, ile wynosi, jak go uzyskać - na te pytania dotyczące dodatku odpowiedziała ekspert w audycji Twoje Prawo. Poruszyliśmy także temat specjalnego świadczenia, które można uzyskać w czasie pandemii, czyli dopłaty do czynszu.
Page 1 of 106