W styczniu puszczyki odzywają się intensywnie i nocą można posłuchać ich pohukiwań w wielu zalesionych terenach Trójmiasta.
Czy o sikorkach bogatkach ktoś by powiedział, że są drapieżne i napastliwe? Raczej kojarzą się z miłymi, sympatycznymi, pokojowo nastawionymi ptakami, ale jak się okazuje potrafią się zachowywać jak zwierzęta z horroru.
Nurzyki nazywane są czasami pingwinami północy. Sylwetka tych ptaków może rzeczywiście przypominać pingwina.
Pomimo pochodzenia z rodziny krukowatych jest bardzo, jak na krukowate, barwnym ptakiem. Niebiesko-czarne paski na skrzydłach są jej wyróżnikiem. Większość pozostałych piór to "elegancki" brąz.
Ziemiosfera to mijesce będące kawiarnią i sklepem ekologicznym propagującym idde zero-waste. Jedna z ostatnich inicjatyw jej właścicielki Patrycji Leonard-Pawluk nosi nazwę Wspólna Szafa Wrzeszcza i tym właśnie tropem Ziemiosferę odwiedził Włodek Raszkiewicz.
W Magazynie Ekologicznym Włodek Raszkiewicz i jego goście zapraszają do Domu Zdrojowego w Brzeźnie. To nowe miejsce edukacji ekologicznej, którym opiekuje się Hevelianum.
Martyna Skura jest płetwonurkiem i osobą dla której ochrona rekinów jest bardzo ważną sprawą.
Najpierw była, rewelacyjnie przyjęta przez czytelników, "Jej wysokość gęś", potem nastąpiła "Noc sów", która stała się prawdziwym przebojem. Mowa o książkach Jacka Karczewskiego, a dziś w Magazynie Ekologicznym rozmowa o trzeciej pozycji, trójmiejskiego autora piszącego o ptakach, czyli książce "Zobacz ptaka".
W kolejnym Magazynie Ekologicznym wracamy do sympozjum "Drzewa dla zielonej infrastruktury Europy - standardy zarządzania drzewami" o którym mówiliśmy już w zeszłym tygodniu. Teraz czeka nas rozmowa z organizatorką wydarzenia Ewą Romanow z kwidzyńskiej Eko Inicjatywy i dr Piotrem Tyszko-Chmielowcem, liderem projektu Fundacji EkoRozwoju „Drzewa dla zielonej infrastruktury Europy”oraz Dyrektorem Instytutu Drzewa.
- Tworzenie gry komputerowej jest znacznie wartościowsze od samego grania - opowiadają nam współtwórcy książki "Koduj w Pythonie". Powstała w Gdańsku innowacyjna książka, prezentuje zupełnie inne podejście do nauki programowania niż wiele innych podręcznikowych pozycji na rynku. Tutaj krok po kroku dziecko buduje kod programu, zaczynając od absolutnego zera, czystego ekranu, buduje własną grę, ale tek że poszczególne jej elementy "ożywają" podczas pracy programisty.
Page 1 of 112