- Tworzenie gry komputerowej jest znacznie wartościowsze od samego grania - opowiadają nam współtwórcy książki "Koduj w Pythonie". Powstała w Gdańsku innowacyjna książka, prezentuje zupełnie inne podejście do nauki programowania niż wiele innych podręcznikowych pozycji na rynku. Tutaj krok po kroku dziecko buduje kod programu, zaczynając od absolutnego zera, czystego ekranu, buduje własną grę, ale tek że poszczególne jej elementy "ożywają" podczas pracy programisty.
Święto Zmarłych to nie rewia mody i konkurs na najlepiej przystrojony pomnik. Kwiaty przynoszone na groby najbliższych wyrażają nasze emocje. Na groby przychodzimy żeby wyrazić nasze mocje w stosunku do zmarłej osoby, zgodne naszym poczuciem estetyki i intencją, która nam w duszy gra - opowiada Katarzyna Tkaczewska. 1 listopada wyjątkowo spotkaliśmy się z mistrzynią florystyki, żeby porozmawiać o kwiatach na cmentarzu. 
Rozciąga się od Pucka po Krokową i wczoraj został uroczyście oznakowany tablicami informacyjnymi. Mowa o nowo powstałym Obszarze Chronionego Krajobrazu - Dolina Rzeki Płutnicy.  - Jest czymś wyjątkowym, w tym sensie, że że w ciągu ostatnich 10 lat w Polsce zostały ustanowione zaledwie 3 nowe obszary chronione - podkreśla Jarosław Czochański z Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego opowiadając o walorach tego terenu.
Całe swoje życie czekałam na lek, który mnie uratuje. Dożyłam tego momentu. Niestety – nie dożyłam jeszcze momentu, w którym będę w stanie za niego zapłacić. To okrutne… Wiedzieć, że jest ratunek, ale nie mieć do niego dostępu. Z jej chorobą ludzie rzadko dożywają 26 lat, ona ma już 30. Magda Rembowska jest chora na mukowiscydozę. Lekarze mówili jej: bądź w dobrej kondycji, specjaliści pracują nad lekiem. I powstał lek, ale cena życia jest powalająca. 
Jesień to dla nietoperzy czas amorów. Okres miłosnego zaślepienia ssaków wykorzystują chiropterolodzy. Między innymi w Twierdzy Wisłoujście rozstawiają siatki i łapią nietoperze, żeby sprawdzić ich liczebność i przekrój gatunkowy. Na nocne liczenie nietoperzy i na rozmowę z doktorem Mateuszem Ciechanowskim zaprasza Włodek Raszkiewicz.


850 osób, pracowników trójmiejskich biurowców sadziło las w okolicach Dziemian. To już druga akcja pod hasłem „Do nasadzenia!” zorganizowana przez firmę Torus, do której dołączyło 20 innych przedsiębiorstw. - Chętnych było dwa razy więcej, ale z powodu pandemii musieliśmy ograniczyć liczbę uczestników akcji – mówi Monika Brzozowska z Torusa, która zaprosiła naszego dziennikarza na to wydarzenie. Posłuchaj rozmów przeprowadzonych podczas sadzenia lasu przez Włodka Raszkiewicza. 
Tym razem gościem w audycji jest Rafał Żukowski - specjalista od systemów nawadniających. Czy wiecie, że ogród należy podlewać też jesienią? To sprawa oczywista dla Rafała. Zdarza się, że opadów jest niewiele, a korzenie roślin tak samo potrzebują wody jak cała, kwitnąca latem roślina. Od tego zaczynamy, a potem Rafał zabiera nas do swojego sąsiada z Blizin, który zamontował system do zbierania deszczówki. Jak działa i jak się sprawdza sześć tysiąclitrowych zbiorników pod ścianami domu pana Andrzeja?
Chrupiąca - bo w trakcie programu Włodek Raszkiewicz zajada jabłka z ogrodu Agnieszki Hubeny-Żukowskiej. Tym jabłkom i jabłoniom w ogrodzie ozdobnym poświęcamy też sporo czasu, chociaż tematem miały być kwiaty cebulowe, które sadzi się jesienią, żeby wczesną wiosną cieszyły swoimi kolorami.
W audycji odwiedzamy małżeństwo prowadzące hotel La Siesta w Jastrzębiej Górze. Rozmawiamy o ogrodzie, który jest wizytówką hotelu. La Siesta wyróżnia się pozytywnie. Jak się okazuje zieleń przy hotelu jest wyjątkiem w miejscowości wypoczynkowej. Większość hoteli stawia na parkingi, chodniki i beton.
Wydaje się powszechnie, że wrony dość nieprzyjemnie kraczą. Okazuje się jednak, że w ten sposób ptaki potrafią przekazywać sobie cenne informacje o miejscach w których można znaleźć pożywienie, niebezpieczeństwach i inne wiadomości socjalne. Między innymi o tym i inteligencji wron można usłyszeć w kolejnym spotkaniu z Eweliną Sobańską i Piotrem Kamontem.
Page 1 of 111