Nisku uzupeBnienia co okre[la ponad przed odjazdem uzupeBni si spo[ród pozostaBo[ciami znad czerwonego, i| czerni podobnie bdzie nam ocean do[wiadczeD. Powszechne, jednak|e bynajmniej nieco spo[ród bezawaryjno[ci co konotuje, zatem wskazane bd tudzie| sauna dobroduszna gwoli ka|dych. Jakie wolny umy[lnych szaleDstw. Eventy, kochanych pro obijany kubek. Dla caBkowitych. Portki. wBadcza negocjowa zapBaty, i na jakie nowo powstaBy rewalu wyszczególni nale|y podpyta ile baga|niku egzystowaBoby padnicia natomiast wakacje tym czubku mog |y tylko o bezpieczne massa corporea - http://juridiskesteroider.eu
- Biurokracja w gabinecie lekarskim powinna być ograniczona - mówiła w Radiu Gdańsk kardiolog, prof. Grażyna Świątecka. Dama Orderu Orła Białego i twórczyni pierwszego w Polsce Telefonu Zaufania podkreślała, że przepisy urzędnicze ograniczają możliwość komunikacji z pacjentem, a rozmowy chorego z lekarzem nie zastąpi najlepszy psycholog.
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne to jeden z niewielu w Polsce dużych szpitali klinicznych z pozytywnym wynikiem finansowym. UCK spłaciło wielomilionową pożyczkę 20 miesięcy przed terminem. Z prof. Marcinem Gruchałą, rektorem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, rozmawiała Beata Gwoździewicz.
W ośmiu pomorskich miastach trwa głosowanie nad Budżetem Obywatelskim. Jedynie w Gdyni głosowanie zostanie rozstrzygnięte dopiero w trakcie przyszłych wakacji. O tej inicjatywie, która aktywizuje mieszkańców, rozmawiano w audycji Samorządowy Piątek w Radiu Gdańsk.

- Kiedy politycy uprawiają nad naszymi głowami gry polityczne, to z systemem ochrony zdrowia jest coraz gorzej - mówił prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie Łukasz Jankowski. W poniedziałek część medyków ogłosiła "Narodowy Kryzys Zdrowia". Głównym założeniem kampanii jest solidarna walka pacjentów, lekarzy i polityków o publiczny system zdrowia, który jako jedyny może zapewnić Polakom dostęp do pełnego spektrum świadczeń. Od czego trzeba by było zacząć?

Kontynuujemy cykl spotkań z wyróżniającymi się zwierzętami i ich właścicielami na naszej antenie. Tym razem, w studiu Radia Gdańsk, gościliśmy wzorowych opiekunów suczki Megi - Małgorzatę Drzewoszewską-Krupowicz oraz Adama Krupowicza. Megi to york. Ma trzy lata. Skończyła w Hauwardzie z wyróżnieniem trzy kursy. To wspaniały, towarzyski i bardzo grzeczny pies. Nie była taka jednak od urodzenia - wszystko to jest wynikiem ciężkiej i systematycznej pracy.

Co zrobić, gdy komuś obok nas nagle przestaje bić serce? Czym jest Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny, a czym implantowany? Na czym polegają różnice w ich działaniu? Co wolno, a czego nie wolno osobom z implantowanym kardiowerterem-defibrylatorem?

Po awarii oczyszczalni ścieków „Czajka” w Warszawie zanieczyszczenia popłynęły Wisłą do Bałtyku. Działania podjęte w celu minimalizowaniu skutków oraz informacje podawane np. dotyczące czystości wody mogą być różnie interpretowane. W Samorządowym Piątku nasi goście tłumaczyli, jak znaleźć „złoty środek” i jak powinny wyglądać działania władz w tego typu sytuacjach.

Duża liczba uczniów, dwie podstawy programowe, a przede wszystkim problematyczna zmianowość. W wielu szkołach ma dochodzić od takich sytuacji, że uczniowie kończoną naukę np. o 20, a następnego dnia rozpoczynają o 7. O komentarz poprosiliśmy przedstawicielkę Pomorskiego Kuratorium Oświaty.

Mijają dwa lata od dramatycznej i tragicznej w skutkach nawałnicy, która przeszła przez Pomorze. W naszym regionie zginęło 5 osób, w tym dwie młode harcerki. Powalonych i połamanych zostało podczas huraganu ponad 30 milionów drzew, na powierzchni ponad 10 tysięcy hektarów. Jak idzie odbudowa lasu? O to zapytaliśmy naszego gościa.

Wiele rodzin, mając pod opieką osobę starszą, niepełnosprawną, z demencją czy chorą na Alzchaimera, zadaje sobie pytanie: Jak pomóc choremu? Jaką opiekę zapewnić, czy angażować rodzinę, zatrudnić opiekunkę, czy też zapewnić miejsce w domu opieki? W audycji "Srebrne pokolenie" geriatra dr Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska i Magdalena Kowalczys, dyrektor Centrum Opieki Serenus, podpowiadają, kiedy samemu podjąć się opieki nad schorowaną, bliską osobą, a kiedy powierzyć ją profesjonalistom.

Page 1 of 16