Czterysta złotych grzywny i pięćset złotych nawiązki dla firmy kolejowej. Sąd Rejonowy w Lęborku ukarał 37-letniego obywatela Niemiec za pomalowanie czterech wagonów na miejscowej bocznicy.

Wyraźnie wyhamowali w te wakacje kierowcy na drogach Pomorza. Świadczą o tym dane z systemu fotoradarów. Przez pierwszych pięć tygodni sezonu urlopowego urządzenia zarejestrowały zdecydowanie mniej wykroczeń niż przed rokiem.

Ponad 60 tysięcy złotych straciła starsza mieszkanka Sopotu, oszukana metodą na "amerykańskiego żołnierza". 72-latka korespondowała z oszustem przez pół roku - ten obiecywał jej miłość i prosił o pomoc w powrocie do kraju. Historia okazała się fikcją.

Od czwartku do odwołania nieczynne jest kąpielisko nad Jeziorem Szczytno przy Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowego "Rzewnica" w pow. człuchowskim. Sanepid zamknął je ze względu na zakwit sinic. Z pozostałych kąpielisk nad morzem i jeziorami w Pomorskiem można korzystać.

Aktualne informacje dotyczące stanu wody w kąpieliskach można znaleźć w serwisie internetowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Z zamieszczonych tam danych wynika, że w czwartek we wszystkich nadmorskich kąpieliskach strzeżonych zorganizowanych tego lata na terenie województwa pomorskiego woda jest pozbawiona groźnych dla zdrowia sinic i można z niej bezpiecznie korzystać.
W poniedziałek w południe na wszystkich kąpieliskach położonych w województwie pomorskim nad morzem i nad jeziorami woda nadaje się do kąpieli - nie stwierdzono na nich zakwitów sinic.

Aktualne informacje dotyczące stanu wody w kąpieliskach można znaleźć w serwisie internetowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Z zamieszczonych tam danych wynika, że w poniedziałek we wszystkich kąpieliskach strzeżonych zorganizowanych tego lata na terenie województwa pomorskiego - zarówno tych nad Bałtykiem, jak i tych nad jeziorami - woda jest pozbawiona groźnych dla zdrowia sinic i można z niej bezpiecznie korzystać.
Osoby, które do tej pory nie spisały się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, będą mogły to zrobić, korzystając z mobilnych punktów spisowych. Na Pomorzu będzie ich kilkanaście - niektóre jednorazowe, podczas imprez plenerowych, inne cykliczne - na przykład w każdą środę sierpnia na Zielonym Rynku na gdańskim Przymorzu. Nie trzeba mieć ze sobą dowodu, wystarczy znać swój PESEL.
Page 1 of 413