quellio_cron

quellio_cron

O korku na zakręcie z ulicy Morskiej w Gdyni w kierunku Rumi poinformował nasz słuchacz, Pan Wiesław.
Zespół Kształcenia i Wychowania w Kulicach koło Pelplina doczeka się wreszcie sportowej sali. Choć o tej potrzebie mówiło się od wielu lat, to teraz szansa na budowę obiektu jest realna. Do 25 stycznia potrwa składanie ofert na wykonanie projektu budowlanego. Inwestycja miałaby ruszyć w przyszłym roku.
Gdynia przyznała granty na kulturę. Miasto w tym roku przekaże 375 tysięcy złotych na działanie organizacji, fundacji i stowarzyszeń. Największy grant - 65 tysięcy złotych, otrzymała Fundacja Klinika Kultury za festiwal "Pociąg do miasta".
- Gdańskie lotnisko jest liderem jeśli chodzi o rozwój. Składają się na to dwie rzeczy - mówili goście programu Ludzie i pieniądze.
Będzie powrót Dowództwa Marynarki Wojennej - potwierdził to w czwartek na odbywającym się w Warszawie II Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Tomasz Szatkowski. Tym samym cofnięta zostanie reforma, w myśl której w 2013 roku rozformowano dowództwa poszczególnych sił zbrojnych, tworząc w ich miejsce tak zwane inspektoraty.
To był dzień pełen nowinek i emocji. Odwiedzili nas ciekawi goście, a nasi dziennikarze eksplorowali zakamarki gdańskiego portu lotniczego. Mamy nadzieję, że zachęciliśy Was do podroży - tych dalszych i nieco bliższych. Pozdrawiamy też pasazera nr 4 000 000 i czekamy na kolejny jubileusz!

W kaplicy w każdą niedzielę o godzinie 10:00 odbywają się msze. Każdy podróżny może pomodlić się przed wylotem.

- Na lotnisku pracuje około 2000 osób, z kaplicy korzystają zarówno podróżni, jak i obsługa. Jesteśmy jak małe miasto - twierdzi prezes lotniska, Tomasz Kloskowski.


DSC08075DSC08077

Odrobina ciszy przed wylotem, miejsce, gdzie moża swobodnie przewinąć dziecko - to wszystko gwarantuje pokój rodzinny.

DSC08082

Na lotnisku znajduje się także dostępny dla wszystkich plac zabaw i strefa rozrywki.

DSC08087

Dla pasażerów posiadających karty lojalnościowe linii lotniczych przeznaczona jest strefa Executive longue, a tam - darmowe napoje i przekąski oraz wygodne kanapy.

DSC08099

...a tu ktoś nagle postanowił przejąć mikrofon...
Audycję prowadzi Iwona Wysocka. Jej gośćmi są Krzysztof Dośla, szef gdańskiej Solidarności, Artur Jadeszko, prezes ATC Cargo oraz Marcin Nowicki, ekonomista broadcontext.com.

Wszystkie polskie lotniska w kraju łącznie obsłużyły ponad 34 mln podróżnych, dla porównania największe lotnisko w Londynie - Heathrow, średnio rocznie obsługuje prawie 70 mln podróżnych. My walczymy o 40 mln we wszystkich naszych portach lotniczych łącznie.

Rzucamy się z motyką na słońce, czy jest jednak szansa? Na ile port lotniczy przyczynił się do rozwoju gospodarki Trójmiasta? Czy lotnisko to argument dla przyszłych inwestorów? Czy może uchodzić za naszą wizytówkę?

O to prowadząca zapyta gości Radia Gdańsk. Audycja na żywo z hali odlotów portu im. Lecha Wałęsy.
Page 1 of 176