Spektakl "Koszt Życia" inauguruje kolejny sezon artystyczny gdyńskiego Konsulatu Kultury. Gośćmi Tomasza Olszewskiego w audycji był reżyser prof. Grzegorz Chrapkiewicz i aktorzy - Aleksandra Derda-Kupper, Karolina Bacia, Gracjan Kielar oraz Konrad Michala.
Właściwości lecznicze nawłoci znane są od wieków. Chociaż pierwotnie plemiona germańskie stosowały ziele do przyrządzania naparów w formie herbaty, to jednak zasłynęła swoim dobroczynnym wpływem na zdrowie. Wykazuje działanie ściągające, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, odtruwające. Nasze babcie stosowały ją także w przypadku wszelkich uszkodzeń skóry.
Produkcja wina w Polsce może być opłacalna, jednak jest to przedsięwzięcie, które wymaga dużych inwestycji, wiedzy, a przede wszystkim – cierpliwości. Winiarstwo w Polsce staje się coraz popularniejszym zajęciem, a producenci w przeciągu czterech lat podwoili swoje szeregi. Pomimo tak dynamicznego wzrostu, na tle europejskich potentatów polski rynek prezentuje się nadal dosyć skromnie. Klimat nie rozpieszcza winiarzy. Jak sobie z nim radzić?

Samodzielna uprawa warzyw to dla ogrodnika ogromne wyzwanie. Jednak warzywa z własnej uprawy smakują zupełnie inaczej, a satysfakcja, jaką mamy po zebraniu plonów, rekompensuje cały trud, włożony w pielęgnację i opiekę nad warzywniakiem. Aby założyć swój własny warzywniak nie trzeba być wcale doświadczonym ogrodnikiem. Wystarczy odpowiednie miejsce, dobra gleba, zioła i warzywa, które lubimy i garść pozytywnej energii.

Bardziej pożyteczne dla środowiska jest zostawianie trawy nieciętej. Niestety w większości przypadków się po prostu nie da. O tym, jak lepiej kosić oraz, co zrobić z trawą już skoszoną w audycji opowiadała nasza ekspertka. 

Ściółkowanie chroni ziemię przed przygniatającym gradem, ulewnym deszczem i wyniszczają suszą. Warto stosować ten pielęgnacyjny zabieg, który przeciwdziała nadmiernemu nagrzewaniu się gleby.

Nawożenie roślin to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, konieczny do prawidłowego rozwoju roślin, obfitego kwitnienia i dobrego plonowania. Często jednak sprawia nam to problemy, a popełniane przy nawożeniu błędy powodują nieprawidłowy wzrost roślin. Jak ich uniknąć?
Początek czerwca to doskonały okres, żeby zająć się truskawkami, tym bardziej, że sezon na nie jest już w pełni. Warto jednak także pamiętać o innych drzewach i krzewach owocowych, o których dbanie teraz już niedługo może przynieść wspaniałe efekty.
Pogoda w ostatnich latach jest coraz bardziej nieprzewidywalna. Szczególnie trudno jest latem, gdy doświadczamy chłodnych nocy lub długotrwałej suszy. Warto więc zainteresować się szczepionymi warzywami, a w szczególności pomidorami, które stają się dzięki temu odporne na choroby grzybowe, zmiany temperatury i, co za tym idzie, mniej podatne na ataki szkodników.

Zimna Zośka to okres w maju, który wielu wielbicielom ogrodnictwa kojarzy się z przymrozkami. Jest on charakterystyczny dla naszej strefy klimatycznej. Powoduje go zmiana cyrkulacji powietrza, kiedy słabnie wyż, a nad Polskę nadciąga niż. W audycji Katarzyna Bellingham powiedziała między innymi jak sobie z tymi przymrozkami radzić.

Page 1 of 19