Konfederacja mówi o wolnym rynku, o patriotycznych rozwiązaniach. Często jednak przyglądając się jej programowi, pojawiają się obawy, że może dojść do kroków radykalnych. Na antenie do tych obaw odniósł się działacz Konfederacji  - Artur Dziambor. Rozmawiał z nim Artur Kiełbasiński.
Kolejna debata w Radiu Gdańsk była okazją do tego, by zapytać kandydatki w zbliżających się wyborach o to, jak chcą poprawić jakość życia Polaków. Rozmawialiśmy m.in. o edukacji i służbie zdrowia. Gośćmi Artura Kiełbasińskiego były Jolanta Banach - Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej w Gdańsku, Małgorzata Chmiel - Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni oraz Małgorzata Zwiercan - lista Prawa i Sprawiedliwości w okręgu gdyńskim.
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wsparł frankowiczów - podaje Rzeczpospolita. Wynika z tego, że umowy mogą być modyfikowane przez sądy, a nawet unieważniane. To bardzo dobry sygnał, ale czy będzie rewolucja w temacie kredytów frankowych?
Stopa bezrobocia w województwie pomorskim w sierpniu wyniosła jedynie 4,4 proc. i nigdy nie była tak niska. Sytuacja bardzo dobrze wygląda w Trójmieście. W Sopocie - 1,4 proc., w Gdyni - 2,1 proc., w Gdańsku - 2,5 proc. Jednak zupełnie inna rzeczywistość gospodarcza jest w miejscowościach, oddalonych kilkadziesiąt kilometrów od aglomeracji. Powiaty takie jak malborski i nowodworski mają ponad 10 proc. bezrobocia. Co ma wpływ na tak złą sytuację na Powiślu?

Amsterdam wprowadzi nową opłatę turystyczną. Od stycznia 2020 roku w mieście trzeba będzie zapłacić 3 euro od jednego noclegu, ale już wcześniej wprowadzono podatek dodatkowy w wysokości 7 procent od wartości tego noclegu. Tendencja dodatkowych opłat i kar zaczyna pojawiać się na całym świecie. Czy turystyka z gospodarczego punktu widzenia staje się problemem?

Kilka dni temu firma IBM ogłosiła rozpoczęcie współpracy z Facebookiem przy tworzeniu nowej waluty o nazwie Libra. Portal planuje pracuje nad tym od wiosny tego roku. Teraz w ten projekt chcą się zaangażować najwięksi gracze technologiczni. Czy Facebookowi rzeczywiście jest potrzebna własna waluta? O tym rozmawialiśmy w audycji Ludzie i Pieniądze.

Obecny stan gospodarki i wyzwania przed nią stojące to tematy kolejnej debaty przedwyborczej w Radiu Gdańsk. Gośćmi Artura Kiełbasińskiego byli posłowie Tadeusz Aziewicz z Koalicji Obywatelskiej, Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości oraz Andrzej Kobylarz z PSL-Kukiz'15.
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców podsumował w formie raportu ostatnią kadencję, w której rządziła Zjednoczona Prawica. Ocena gospodarcza jest pozytywna, przykładowo wzrost PKB na osobę jest znacznie ponad średniej unijnej. Z kolei w takich wskaźnikach jak Doing Business czy Indeks Wolności Gospodarczej Polska nieznacznie spadła, a w Paying Taxes zanotowała gigantyczny skok.
- Odpowiadamy na oczekiwania przedsiębiorców - tak propozycję "paktu dla przedsiębiorców" komentowała  w Radiu Gdańsk posłanka Prawa i Sprawiedliwości Dorota Arciszewska-Mielewczyk. W sobotę, podczas konwencji wyborczej, PiS ogłosiło pakiet pięciu zmian, które mają ułatwiać prowadzenie biznesu.
W 2008 roku ówczesny rząd zamroził budżety prac w całej budżetówce. W pewnym momencie sfera publiczna przestała być atrakcyjnym pracodawcą dla najlepszych. Czy w Krajowej Administracji Skarbowej udaje się załatwiać te problemy?
Page 1 of 30